Gebelik Öncesi ve Döneminde En Çok Merak Edilenler

Gebelik, yani günümüz adıyla hamilelik bir kadının karnında bebek taşıması sonucu ortaya çıkan uzun, yorucu, fakat bir o kadar da güzel bir süreçtir. Hamileliğin artısı olduğu kadar elbette kadınlar üzerinde bazı eksileri de var ama yine de hamilelik çok özel bir durum.

Gebelik Öncesi ve Döneminde En Çok Merak Edilenler

Kadınlar doğuş olarak özel ve güzel yaratılan varlıklardır ve her zaman güzelliklerini korumak isterler. Gebelik öncesi en çok merak edilen soruların başında Hamile Kalınca Güzelliğim Bozulacak Mı? Sorusu gelmektedir. Bu sorunun cevabı kişiye göre değişmektedir. Bazı kadınların yüzünde sivilce, yara gibi şeyler çıkarken bazıları hamilelik döneminde daha da güzelleşebiliyorlar.

Hamile Kalınca Çok Kilo Alacak Mıyım?

Gebelik iştah açıcı bir durumdur ve hem kendi sağlığınız hemde bebeğin sağlığı açısından beslenmeye çok dikkat edilmesi  gereken bir dönemdir. Bu dönemde aş ermeler, daha sık acıkmalar nedeniyle ve içinizde bir de bebek olması durumundan dolayı haliyle kilo alacaksınızdır fakat endişe edilmesine gerek yok çünkü gebelik döneminde alınan kilolar doğum sonrası geri verilebilir.

Hamilelik Zor Bir Süreç Mi?

Hamilelik zor bir süreçmiş gibi görünse de aslında kişiye kendini özel hissettiren çok güzel ve keyifli bir süreçtir. İlk 2-3 ay süren mide bulantıları ve ara sıra oluşan kramplar dışında abartılacak bir zorluğu bulunmamaktadır.

İstediğim An Hamile Kalabilir Miyim?

Tıbben bir sorun olmadığı sürece ve Allah nasip ettiği takdirde ergenlik çağına girmiş her kadın hamile kalabilir.

Doğum Anından Korkmalı Mı?

Birçok kadın doğumdan korktuğu için hamile kalmak istemez. Fakat aslında o kadar da korkulacak bir durum söz konusu değildir. Annelik bu hayatta ki en kutsal meslektir. Eğer gerçekten anne olmak istiyorsanız korkularınızı bastırmanız gerekecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here