Teknoloji

Google Chrome Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü

Google Chrome kullanıcılarının yaşadığı çalışmayı durdurdu hatasının çözümünü anlatacağız. Google Chrome kullanımında yaşanan sorunların çözümleri kolay olmaktadır uygulamanız gereken iki yöntem var bunları takip etmeniz yeterlidir.

Kısa zaman içersinde Google tarafından yayınlanan tarayıcı olan Google Chrome yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Kullanım ile birlikte internet üzerinde çalışmalara devam edilebilir. Bugünlerde tarayıcıda görülen hata ise “Google Chrome Çalışmayı Durdurdu” hatası olmaktadır.

Çalışmayı Durdurdu hatası ise bugünlerde tarayıcıya aşırı yüklenilmesi ve bilgisayarınızın gerekli işlemci ayırmamasından dolayı oluşmaktadır. Gerektiğinden fazla yük yüklenen her şey kısa zaman içersinde hata verebilir.

Chrome’ye yüklü olan İDM (İnternet Download Manager) varsa eklenti ayarlarından kaldırılması gereklidir. Açılan sayfalarda indirme teklifi ve video tanımlamasından dolayı aşırı işlemci çalıştırmaktadır.

Çerezlerin yoğun olarak birikmesinden dolayı da kaynaklanabilir. Çerezleri silebilirsiniz üzerinden yoğunluğu azaltılabilir silemiyorsanız Google Chrome’yi kaldırarak tekrar kurmanız durumunda sıfır ayarlar ile birlikte sorunu çözebilirsiniz.

google chrome

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu