Teknoloji

Google Play İndiriliyor Hatası

Google play hataları çeşitli sorunlara dayalı kaynaklanıyor olabilir. Özellikle telefonunuzda Google play’a girerek uygulama indirmek istediğiniz zaman “yükleniyor” yazısı çıktığı halde herhangi bir indirme olmadığını görebilirsiniz. Google playda uygulama yükleyemiyorsanız o zaman izleyeceğiniz yol sayesinde sorununuza çözüm olabilirsiniz. Teknik açıdan yaşanacak sorunların aşılmasında oldukça etkin olabilir.

İlk önce ayarlarınıza girerek uygulama kısmına ulaşınız. Google play uygulamasına tıkladıktan çalışmayı durdur, ardından önbelleği temizle seçeneğine tıklayacağız. Telefonumuzu yeniden başlatarak tekrardan Google playdan uygulama indirebiliriz.

Halen düzelmediyse eğer uygulama ayarlarına tekrar girerek Google play’a tıklayıp güncelleştirmeleri kaldır seçeneğini seçiyoruz. Daha sonradan kurulan Google play güncellemeleri kaldırılmış olacaktır. Telefonu kapatıp açtıktan sonra Google play’ı güncellemeden önce istediğimiz uygulamaları yükler daha sonra tekrardan güncelleştirebiliriz.

Uygulama ayarlarını tek tek takip ederek Google Play Store uygulama yüklenmiyor hatası ve uygulama indirme sorununun çözümüne ulaşırız. Denediğiniz halde halen sorun yaşamaya devam ediyorsanız bize yazın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu