Google Play Store Silindi Tekrar Nasıl Yüklenir

Android işletim sistemine sahip olan tüm akıllı cihazlarda güvenilir şekilde oyun ve uygulama indirilen google play kullanıcıların vazgeçilmezleri arasına girmiş durumdadır. Bu yazımızda sizlere google play tekrar yükleme hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Google play’i yanlışlıkla ya da herhangi bir sebepten dolayı cihazınızdan silmiş ya da devre dışı bırakmış olabilirsiniz.

Eğer ki rotlu bir cihaz kullanıyor iseniz ya da cihazınız ile beraber google play yüklü şekilde gelmediyse google play apk. Dosyasını bulmanız gerekmektedir. Dosyayı bulduktan sonra ise indirerek yükleme işlemi yapmalısınız. Apk dosyaları bilgisayarlardaki gibi exe dosyaları gibi yazılımlarını ya da uygulamalarını gerçekleştiren dosya türüdür.

Google play yükleme işlemi için internetten güvenilir bir “apk” bularak yükleme yapmalısınız. Bu yükleme işlemini akıllı cihazınızın “ayarlar” menüsünü bularak “uygulamalar”ı seçin. Uygulamaların sıralı olduğu menüde sekmelerin içerisinde “devre dışı” uygulamalar bölümü bulunmaktadır. Bu bölümden Google Play Store’u seçerek tekrar aktifleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlem ile google play’i tekrar yükleme yapmadan çalışır vaziyete getirebilirsiniz. Bu işlemden sonra geriye yalnızca güncelleme işlemi kalmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here