Grip Olmamak İçin 6 Şaşırtıcı Tavsiye

Havaların soğuması ile birlikte gelen donduran soğukları hepimizi titretiyor. Sibirya’nın dondurucu soğuğu ülkemizi etkisi altına alarak kimi yerlerde kar kalınlığı 40cm yüksekliğe ulaşmış durumda. Gripten korunmanın 6 şaşırtıcı tavsiyeden faydalanarak sağlığımızı korumamız mümkündür. Antibiyotiklere sığınmadan sağlığımızı koruyacak olan yöntemlerle korunabiliriz.

Odanızı sıcak veya soğuk olsa da havalandırınız. Ev içinde biriken mikroplar uçuşacaktır, temiz hava sağlığınızı koruyarak hasta olmanızı önler. Günlük 15dk odanın havalandırılması yeterli olur. Odanızın havasını temizlemek mikropların evden temizlenmesine eş değerdir.

Güneşten faydalanabildiğiniz kadar faydalanın. Günlük 5 dakika güneşi görmeniz kendinizi korumanıza yardımcı olur. D vitamini depolamış olarak gribin etkisinden de korunmuş olursunuz.

gripten korunmak

Çoraplarınızı mutlaka giyin, yerlerin soğuk olması sonucunda üşümenize en büyük etkiyi yaratacaktır. Evin içinde dahi çorap ve terlik tercih ederek kendinizi koruyabilirsiniz.

Otobüs, pos makineleri ve ortak kullanılan her alandan sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Elinizi temizleyerek mikroplar arınabilirsiniz. Yemek yerken, su içerken ve yüzünüze dokunurken mutlaka önceden ellerinizi yıkayın. Mikroplardan arınmış olarak hastalığın önüne geçebilirsiniz.

C vitamini deposu haline geliniz. Gribe karşı birebir olduğu kanıtlanan C vitamini içeren meyvelere ağırlık veriniz.

Her sabah ılık bir suya bal ve çay kaşığı limon karışımı yaparak içebilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi koruduğu gibi sizi hastalıktan uzak tutacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here