Gülmenin Bilimsel Faydaları

Bilimsel olarakta kanıtlanmış olan gülmenin faydaları insanların yaşamlarını güzelleştirdiği gibi ömürlerini uzatıyor. Morali yerinde olan insanların hastalıklara yakalanma oranı daha düşük olduğu gözlemlenmiştir. Bir çok hastalık insanların bağışıklık sistemlerine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Gülündüğü sürece neşeli insanların iyileşme süreleri daha kısa oluyor. Gülmek aslında insanlar için doğal ilaç görülebilir.

İnsan yaşamın her alanında stresli yoğun zamanlar geçirirler. İş, okul, aile yaşamında olsun yaşadığı sorunlar kendilerine yansır. Hayatın olumsuzluklarına yönelik mizah ve kahkaha ömürlerine ömür katmaktadır. Hayatın zorlukları ve olumsuzluklarına karşı kişiler gülerek atlatabilir. Yoğun stresli hayattan kurtulmanın en kolay yoludur.

Gülmek sadece yüz ifadesinin değil, vücutta salgılanan çeşitli hormonlar sayesinde vücudu korumaktadır. Serbest enzimlerin salgılanması vücudumuzu zararlardan korumaktadır. Gülme beyin ve insanların yaşamı arasında komik gördükleri ile olur. İnsanları ruhsal olarak çöküntüden kurtularak yaşamalarını sağlayan gülmektir.

Gülmek doğal antihistaminiklerin salgılanmasını sağlar. Vücudumuz için doğal antibiyotik olarak görev yapar. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi zarar görmesini önlemektedir. Bağışıklık sistemi güçlenmesi, kan dolaşımını düzene sokarak oksijen seviyesini arttırmaktadır.

Hipertansiyon hastası olan insanlar için gülmek nefes alıp vermelerine yardımcı olur. Kan dolaşımını düzenlediği gibi vücuda tam olarak yayılmasını sağlar.

Bağışıklık sistemini etkiler, hastalıklara karşı koruyucu görevi üstlenir. Bir çok hastalık insanların gülmesi ve moralleri yerinde olması ile yenilmiştir. Tedavisi olmayan hastalıkların dahi iyileşmesinde kişilerin gülmesinin önemli yeri vardır.

Gülmek insanların kendisine olan güvenini arttırır. Yaşamında uğraştığı alanlarda başarıya ulaşmasını destekler. Depresyona girmelerini önlediği gibi zihinsel açıdan hayata pozitif bakar. Gerginliklerden kurtularak rahatlamayı sağlamaktadır. Başkalarını anlamayı ve onların mutlu olmasını sağlamaktadır. Hayatlarında olumsuz durumlardan kurtulmayı ve mizah anlayışı bakımından rahatlamayı sağlamaktadır. Gülmek insanların hatalara ve olumsuzluklara yönelik rahat etmelerini sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here