Sorular Cevaplar

Güneş Dünyaya Yakın Olsaydı Ne Olurdu

Güneş dünyamıza daha yakın olsaydı eğer dünyamız kül olmazdı, neler olabileceği konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Her geçen gün dünyamızın güneşe yakınlaştığını düşünürsek eğer güneşe birazd aha yakın olammızın zararı olmaz.

Güneş dünyamızı ısıtan enerji kaynaklarından birisi olmaktadır. Günümüzde güneş enerjisinden daha fazla yaralanarak enerji elde ederiz. Canlıların yaşamlarını sürdürmeleri için ısı ve ışık kaynaklarına ihtiyaç duyarlar. Bunlardan en önemlisi dünyamıza 152 milyon km uzaklıkta olan güneştir. Sıcaklığı günümüze göre insanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için ideal sıcaklık olmaktadır.

Dünyamız güneş sisteminin sıralamasında 3. gezegen olarak biliniyor. Sıcaklığı normal olurken Venüs 2. sırada olmasına rağmen sıcaklığı 425 derece olmaktadır. Ne kadar yakınlaşırsak bu sıcaklık ona göre daha fazla artacaktır.

Biraz daha uzak olsaydı Mars’ın yerinde kış aylarında -140 dereceyi gördüğümüz gibi yaz ayında ise en fala 10 dereceye kadar çıkmaktadır. Soğuk kutup mevsimi yaşanır yeterli sıcaklık sağlandığı zaman yaşam olabilir.

gezegenler 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu