Güneş Kreminin Faydaları Nelerdir

Yaz aylarının sıcakları artması ile deniz sezonunun açılmasında kendimizi güneşin etkilerinden korumak için bilindik yöntemlerden olan güneş kremine sarılacağız. Vücudumuza baştan sona süreceğimiz güneş kremi bizi koruduğu gibi güneşin zararlı ışınlarının vücudumuza temas etmesinin önüne geçecektir. Güneşten gelen ultraviyole ışınları atmosferden bize yansıması sonucunda cildimizde yanıkların ve su kabarcıklarının oluşmasına neden olabilir, minimum seviyeye indirilmesi için güneş kremlerinin kullanılması gerekmektedir.

Güneş kremini vücudumuza sürmemiz ile gelecek olan zararlı ışınlar güneş yanığının oluşumunu engellemektedir. Güneş yanığı canımızı acıtıp, günlük işlerimize engel olacağından dolayı uzun vadeli olarak cilt kanserine sebep olmaktadır. Araştırmalar doğrultusunda çocukluk döneminde bir kere vücudu su toplayan kişilerde, hiç yaşamayan kişilere göre iki kat daha fazla olmaktadır.

Güneş yanıklarından korunmak üzere güneş kremlerinden doğru şekilde kullanılmalıdır. Aynı zamanda güneş alerjisi olan kişiler güneşin yoğun olduğu zamanlarda güneş kremini kullanmalıdır. Uzun vadede cildimize gelecek olan güneş ışınları cildimizi sarkmasına ve cildimizin yanmasına sebep olan etkenlerdendir. Günlük hayatımızda güneş ışınlarından daha çok kollarımız, boynumuz, ellerimiz ve açık olan diğer bölgelerimize mutlaka güneş koruyucu krem kullanılması önerilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here