Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Vücudumuzun en hassas noktası yüzümüzdür. Gözlerimize, burnumuza, ağzımıza yakın olduğu gibi ince bir cilde sahibiz. Cildimizi temiz ve canlı tutabilmek için gereken bakımların yapılması gerekmektedir. Çoğumuz günlük yoğun çalışma hayatında cildimize yeterince özen göstermiyoruz.

Cilt bakımını yapmak için günlük rutin işlerimizi bir kenara bırakmalıyız. Cildimiz bizi yıllarca idare ettiği gibi bakımını da ihmal etmemeliyiz. Günümüzde kişisel bakım her zaman ikinci sırada kalmıştır. Yoğun iş temposunda zaman ayıramıyorsanız püf noktalarına dikkat edebilirsiniz. Cilt bakımı yapılarak düzenlemelerin yapılması mümkündür. Günlük bakım sırasında doğal ürünler kullanmayı tercih etmeliyiz. Cildimiz kimyasallara karşı hassas olduğu gibi ilerleyen yıllarda fazlasıyla yıpranabilir.

Temizlik: Günlük olarak yüzümüzü yıkamayı ihmal etmeyelim. Makyaj yapan bayanlar özellikle yüzünü yıkamaya çekinmektedir. Gün içinde yüzünüzde bulunan kimyasallar cildinizi yıprattığı gibi gözenekleri tıkamaktadır. Mümkün olduğunca yüzümüzü yıkayarak cildimizin nemlenmesini ve yağlı ciltlerden temizlenmesini sağlamalıyız.

Nemlendirici: Makyajınızı temizledikten sonra mutlaka nemlendirici kremlerle yüzünüzü nemlendirin. Yumuşak ve güzel cilde bu sayede sahip olabilirsiniz.

Yüz maskeleri: Haftalık olarak ölü derinin temizliği ve doğal bir parlaklık kazanması sağlayabilirsiniz. Evde kolayca uygulayacağınız doğal ve bitkisel cilt maskelerini kullanın. Cildinizi beslediği gibi temizliğini yerine getirecektir.

Cildiniz için rutin olarak temizleme listesi hazırlayın. Haftalık olarak uygulayacağınız bu temizlik sayesinde cildiniz tazecik olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here