Sorular Cevaplar

Hamam Böceklerinden Kurtulmanın Doğal Yolları Nelerdir

Evinizde böceklerle karşı karşıya geldiğinizde rahatsızlık duyabilirsiniz. Hamam böcekleri ısırmaz veya zarar vermeyeceğinden dolayı o kadar rahatsızlıkta duymamalıyız. Korkmanıza gerek kalmadan doğal yöntemlerle hamam böcelerinden evinizi arındırabilirsiniz. Böcekler daha çok yiyecek ve su ihtiyacını karşıladığı yerde yaşamlarını sürdürürler. Böceklerden kurtulmanın yolu zehirlemekten geçmiyor.

Hamam böceklerinden kurtulmak için zehre gerek kalmıyor. Kimyasallardan uzak kalarak doğal yollarla böcekleri evinizden uzaklaştırabilirsiniz. Hamam böceği karbonat ve pudradan zehirlendiğinden dolayı yiyecekleri karbonatla karıştırıp onların geçiş yerlerine dökünüz. Yedikten sonra yuvalarına giderek orada zehirlenip ölmüş olacaklardır. Böceklerden bu sayede doğal yöntemle kurtulmuş olacaksınız.

Bir diğer önlem ise evinizin duvarlarında çatlaklar varsa onları kapattırmanız olacaktır. Silikon yardımıyla çatlaklarını onararak giriş çıkışların önlemeniz böceklerin ölmesine sebep olabilir. Evinizden bu sayede kurtulmuş olmanız mümkündür.

Hamam böcekleri genelde geceleri ortaya çıktığında evde yiyecek bir şey bulamadığı zaman uzaklaşacaklardır. Bu sayede evinizi terk ederek hamam böceklerinden kökten kurtulmanız mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu