Hayvan Oyuncakları Nelerdir

Evcil hayvan tercihinde genelde oyuncu olanları tercih edilir. Kediler ve köpekler evcil hayvanlar arasında en oyuncu olanlarıdır. Bu tür oyuncu hayvanlara sahip olmak aynı zamanda onlarla bol bol oynamayı gerektirir. Koşturmayı, çekiştirmeyi, tırmalamayı, ısırmayı, yuvarlanmayı çok severler. Bu faaliyetler evcil hayvanınızı fiziksel ve mental olarak geliştirirken aynı zamanda eğitimini de kolaylaştırır. Oyunsuz bir eğitim ise hem hayvanınızı hem de sizi yoracaktır. Oyun sayesinde hayvanınızla aranızdaki sosyal bağlarınızı kuvvetlendirmeniz mümkündür. Doğru oyuncaklarla sağlıklı, zeki ve eğlenceli bir evcil hayvana sahip olabilirsiniz.

Oyuncak Sağlıktır

Kedi ve köpeklerinizin oyuncaklarının özellikleri çok önemlidir. Sert plastik ya da kauçuk oyuncaklar evcil hayvanınızın diş ve ağız sağlığı açısından çok gereklidir. Onlar ısırdıkça, kemirdikçe dişlerini temizlemiş olacaklar ve ağız içinde biriken bakterilere bağlı enfeksiyonlar engellenecek. Tırmalayabilecekleri ve tırnaklarıyla tutabilecekleri oyuncaklar da tırnaklarının bakımını kolaylaştıracaktır. Çekiştirebilecekleri veya peşinden koşturabilecekleri oyuncaklar ise kas sistemlerini geliştirmeye yardımcı olacaktır. Bu açıdan kediler için ipli oyuncaklar ve lazer ışığı vazgeçilmez oyuncaklar iken, köpekleriniz için çekiştirme oyuncakları ve uzaklara fırlatabileceğiniz disk biçiminde oyuncaklar ilgi çekici olanlarıdır.

Enerji Patlamasını İzleyin

Tabii ki tek oyuncu hayvanlar kediler ve köpekler değildir. Papağan, muhabbet kuşu ve hamsterlar da oyuncaklarıyla oynarken izlemesi çok keyifli hayvanlardır. Doğru oyuncaklarıyla kafeslerinde eğlenen kuşlarınızı ve hamsterlarınızı izlemek de ayrı bir keyiftir. Bu tür hayvanlarınızın kafeslerini bir oyun parkına çevirmek mümkündür. Tırmanabilecekleri merdivenler, içlerine girip yuvarlayabilecekleri toplar, üstünde durup dinlenebilecekleri tünekler kafes hayvanlarınız için olmazsa olmaz oyuncaklardır. Ayrıca kuşlarınızın didik didik edeceği, hamsterlarınızın ise kemirebileceği mineralli taşlarla diş ve gaga sağlıklarını sağlarken, doğada ihtiyaç duydukları mineralleri de almalarını sağlarsınız. Koşu çarkları ile de enerji patlaması yaşayan hamsterınızın rahatlamasını izlemek de size ayrıca keyif verecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here