Okul

Hazıra Dağlar Dayanmaz ile İlgili Kompozisyon

Hazır sahip olduklarımız zamanla tükenir dağlar dahi olsa gramla azalarak zamanla yok olurlar. Çok paramızın olduğunu düşünün zaman içersinde az harcasak dahi yarın öbür gün ona hiç bir şey eklenmediğinden dolayı biter.

Hayatımızı sürdürebilmek için ihtiyacımız olan meslek veya iş olmaktadır. Değerlendirerek para kazanırız doğru şekilde kullanırsak kenara biraz para koyabilmiş oluruz. İşsiz olup ailemizden yüklü miktarda bir para kalsa dahi zamanla bunu kullandığımızdan dolayı azalmaya başlayacaktır. Belki bir günde bitmeyip ama birkaç yıl içersinde para suyunu çeker atasözümüz burada yerli yerinde olur “hazıra dağlar dayanmaz” olur.

Birikimler zaman içersinde gideceğinden dolayı kazanmamız gerekir. Kenarda duran paramız ihtiyaçlarımız doğrultusunda bitecektir bizde bunu doğru şekilde kullanıp bir iş bularak ilaveden bitmesini önleyebiliriz. Para sürekli harcanır toplum içinde devamlı bir şekilde ihtiyaçlarımızın karşılanması gerekli olur. Hazır para tez vakitte tükenir bittiği zaman büyü k sıkıntılar içersinde oluruz.

Emeksiz gelen para kıymetsiz olduğundan dolayı hesabı doğru şekilde yapılmaz. Dikkatsizce harcanan para bize geri dönmektedir. İnsanlar mutlaka iş bularak elindeki paraya güvenerek hayat boyu yaşayamazlar. Gelir olmadığı sürece paranız tükenebilir işleriniz olup bunları kullanmalısınız.

hazıra dağlar dayanmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu