Horlamanın Sebepleri Evde Tedavisi

Horlamanın sebepleri tedavileri insanların en çok merak ettiği konulardan biridir. Ve yanı sıra horlamalar hayatımızdaki en büyük ve rahatsız edici seslerden bazılarıdır. Nedenleri de insanların en merak ettiği konulardan biridir. Zayıflık ve daha çok hastalanma ta genellikle horlayanların çektiği rahatsızlıklardan bazılarıdır. Bunun yanında dikkat dağınıklığı da ortaya çıkıyor ve kötü sonuçlar çıkabiliyor. Ama merak etmeyin çünkü bu rahatsızlığın tıbbi ve doğal tedavi yolları da bulunuyor.

Polen alerjisi yaşayan insanlar polenlerle ilgilenmemelidir ve her gün yatmadan önce banyo yapmalıdırlar.

Uyurken horlamanın bazı nedenleri

Büyük bademcikler, tozlar, yutak, alerji yapan polenler ve toz biber nefes borusunun sağlıklı çalışmasına engel olan nesnelerden bazılarıdır. Yanı sıra obezite olanlarda horlama daha çok görülmüştür. Üşütme de horlama sebeplerinden biridir. Alerjili insanların da çok horladığı görülmüştür. Alerjilerin nedeni ise polenlerin akar adlı küçük böceklerin doku parçalarıdır. Bu akarlar da horlamaya neden olabilir. Ve hatta güneş ışınları bile horlamaya neden olabilir. Karın, gırtlak, diyafram, göğüs ve yutak bölgesindeki kaslar horlamaya neden olan etkenlerden bazılarıdır. Gözdeki kaslar da horlamaya neden olan kaslardan biridir.

Horlamaya evde tedavi yolları

Çay ve balı karıştırarak soğuk algınlığı nedeniyle yaşadığınız horlamayı durdurabilirsiniz. İsterseniz limon su karışımını da çay yerine katabilirsiniz. Balgam söktürücü bitkiler kullanmalı ve günde sık sık yani yaklaşık günde 2-3 defa çıkartmalısınız. Bazı yiyeceklerden (Et, Balık) uzak durarak çorba gibi boğazı yumuşatmaya iyi gelecek şeyler yemelisiniz. Kafanızı vücut seviyesiyle eşitlemeniz lazım. Bunun içinde alçak yastık kullanmalısınız. Isırgan otu da horlamayı engelleyen bitkilerden bazılarıdır. Çayını yapabilirsiniz ve bitkisel takviye ürünleri kullanabilirsiniz. Uyumadan önce portakal suyu içmek de horlamayı ciddi bir şekilde azaltacaktır. En önemlisi ise bol bol meyve yemeniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here