Teknoloji

Hotmail Kaydol Posta Kodu Nedir

Hotmail hesapları bugün e-mail ve skype için kullanılmaktadır. Skype tarafından satın alına Messenger dan dolayı Hotmail ile ortaklaşa hareket ettiğini görüyoruz. Hesaplarınızı kolay şekilde birleştirebilirsiniz. Yeni bir skype hesabı açmak zor geliyorsa o zaman Hotmail hesabınızı açarak kullanabilirsiniz. Hotmail hesabı açarken sizden isteyeceği özelliklerden birisi posta kodu olacaktır. Posta kodunu almak için sorgulamasını yapmanız gereklidir. Türkiye’nin belirli bir posta kodu olmadığından dolayı her ilçenin ve mahallenin posta kodları vardır. Birbirlerinden ayrılarak gönderilecek evrak, dosya, belge mahallenize kadar ulaşmasını sağlar.

PTT tarafından hizmet verilen sistemlerden birisi posta kodu sorgulamasıdır. PTT posta kodunu buraya tıklayarak sorgulamasını yapabilirsiniz.

İl, ilçe ve mahalle seçerek belirli posta koduna ulaşabilirsiniz. Hotmail hesabınızda istenilen posta kodunu buradan yazabilirsiniz. Kesin olarak doğru yazmanıza gerek olmadığı gibi rasgele yazılabilir bir alandır. Örneğin İstanbul’un posta kodu 34000 genel olarak gösterilir ihtiyacınız olmayacaktır.

İllerin plaka kodlarına göre ayarlanabilir kocaeli 41000, istanbul 34000, ankara 06000, Adana 01000 göre değişiklik gösterir.

5 Yorumlar

    1. Hotmail hesabı alırken size sorulan soruya karşılık 34000 yada 41000 yazarak geçiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu