Okul

İlköğretim Haftası İle İlgili Kompozisyon

Okulların açılması ile kutlanan önemli günlerden birisidir. Eğitim öğretim hayatına atılan kişiler için dönüm noktasıda olmaktadır.

İnsanların gelişimine en büyük katkıyı eğitim sağlamaktadır. Eğitimin olması ile birlikte kişilerin gelişimi sağlanabilir. Eğitim hayatımız ilköğretim ile başlayarak kademe olarak yükselmekteyiz. İlköğretime başlamak için 60 ayımızı doldurmamız gerekmektedir. Okul dönemine hazır olmamız ile birlikte eğitim hayatımıza katılabiliriz.

Okulların açıldığı ilk hafta ilköğretim haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta boyunca öğrenciler okullara alışır artık yalnız başlarına gidip gelmeyi öğrenirler. İlk gün aileler içinde heyecanlı olduğu gibi çocuklarda velileri ile birlikte devam etmektedir. Geleceğin ülkemizin sahipleri bugünlerin çocuklarının olmaktadır. Başarıları ile birlikte kendi dönemlerinde devletin yönetiminde söz hakkı sahibi olacaklardır.

İlköğretim temelleri atılmış yeni bir bina gibi olmaktadır. Sağlam temellere sahip bir bina kısa zamanda yükselir ve yıkılmaz. Kendisini koruduğu gibi öğrencilerinde gelişiminde büyük başarı sağlamaktadır. İlköğretim dönemi önemli olmaktadır.

ilköğretim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu