Okul

İngilterenin Tarihi ve Turistik Yerleri

Dünya turundan sizlere güzel bir İngiltere turu yaşatacağız. Gezip görmüş kadar olacağınız resimler sayesinde kendinizi bir an o atmosferin içinde hissedebilirsiniz. Muhteşemliği ve tarihi ile birlikte herkesin görmesi gereken yerlerdendir.

Saint Paul Katedrali
İngiltere’ye eğitim, iş ve gezi için gidecekseniz gezip görmeniz gereken yerler vardır. Mutlaka herkesin bilip buraya gitmesi gerektiğini önermekteyiz. Londra’da bulunan Anglikan Katedrali ve Londra Piskoposu’nun merkezi olmaktadır. Yerli ve yabancı turistler tarafından devamlı ziyaret edilmektedir. Herkesin bilip görmesi gerektiği yerlerdendir.

saint paul katedrali

Tower Brige
Kule Köprüsü İngiltere’nin Londra şehrinde bulunmaktadır. Thames Nehri üzerinde yapılan nehir ihtişamı ile gözleri kamaştırıyor. Uzunluğu ve yapısı adeta size kuleleri anımsatacaktır. Üstte iki yürüyüş yolu ve altta araba yolu ile birbirlerine bağlanmıştır.

tower bridge

Trafagal Meydanı
Londra’nın merkezinde bulunan Trafagal meydanını uzaklardan dahi görebileceksiniz. Bölgenin mimarisi için görevlendirilen John Nash tarafından bir çok bina yıktırılarak bölge açılmıştır. Bugünkü ihtişamına kavuşan ve son haline gelmesi 1845 yılında İngiliz mimar Charles Barry’nin çalışmaları etkili olmuştur.

trafalgar meydani

Buckingham Sarayı
İngiliz kraliyet ailesinin oturduğu saraydır. 18. yüzyıllarda Buckingham dükleri için yapıldı. III. George 1761’de eşi için satın aldığı ve kraliçenin evi olarak biliniyor. Günümüzde sarayın bahçe yönündeki batı cephesi büyük ölçüde koruma altına alınmıştır. Bakan doğu cephesi ise 1913 Sir Aston Webb’in tasarıma göre şekillendirildi. Halk yiyecek ekmek bulamazken burada “ekmek bulamıyorsa pasta yesinler” sözü ile ünlenmiştir.

buckingham sarayi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu