Pazar, 11 Nisan 2021

İskelet Olmasaydı Ne Olurdu

İskeletimiz Olmasaydı Ne Olurdu İskelet Olmasaydı Vücudumuzun Şekli Nasıl Olurdu, İskelet Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olurdu

Vücudumuzda iskelet yapısı olmasaydı sürüngenlerden farkımız olmazdı. Kemik yapısı hareket etmemizi kolaylaştırmaktadır. Yılanları örnek gösterebiliriz kemikleri yoktur sadece kas gücü ile hareket edebilirler. Bu onları savunmasız ve hareket kabiliyetini sınırlamaktadır. Yürümek, koşmak, eğilmek, dönmek gibi vücudumuzdaki bütün kısımları hareket ettirmemizde çeviklik sağlamaktadır.

Bizi sürüngenlerden ayıran özelliklerden birisi olur vücut şeklimiz kemiksiz olarak düşünmeniz gerekecek yılandan daha kötü bir görüntüsü olacağını düşünmekteyim.

İskelet sistemi olmasaydı yılanı örnek olarak yaşamımızı öyle sürdürürdük kaslarımız yeterince gelişmediğinden dolayı hareket etmemiz haylice zor olacaktır. Şuan parmaklarımızı hareket ettirerek bilgisayarı kullanabiliyorsak iskelet sisteminin yardımı ile olmaktadır. Bu örnekleri çoğaltabiliriz boynumuzu çevirmek, ayaklarımızın üstüne basmak, sağa sola dönmek gibi vücudumuzda yaptığımız bütün hareketleri kapsıyor.

iskelet
iskelet

Önceki İçerikAfiş Nasıl Hazırlanır
Sonraki İçerik2015 Takvimi Resimli

Diğer Makaleler

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Makaleler