Okul

İyilik İle İlgili Kompozisyon

Dünya üzerinde iyilik olduğu sürece, insanlar özgür şekilde yaşamlarına devam edebilirler. İyi olunduğu sürece insanlar size yakınlık gösterip aynı şekilde karşılık vereceklerdir. İyiler ilerledikleri yollarda mükafat ve çeşitli yardımlar görerek karşılıklarını alırlar. Yaşayacakları zorluklar olur bunlar zaman içeresinde aşılabilir.

İyilik ve kötülük birbirlerine tam zıt olsa da karıştırılabilirler. İyilik yapmak isteyen birisi her kadar niyeti iyi olsa dahi çevresindekiler tarafından yanlış anlaşılabilirler. İnsanlar hırs ve arzularına yenik düşerek iyilikten tamamen uzaklaşırlar, bunları kendilerini toparlayarak yapmaları mümkündür. Vicdan ve yardım severlik ile gelen iyilik daima korunmalı. Sadece kendimize değil çevremizdeki tüm canlılar için iyilik yapabiliriz. Yoldan karşıya geçmek isteyen yaşlı bir büyüğümüze yardım etmekte iyiliktir. Bir karıncanın bir yapraktan diğer yaprağa geçmesi de iyiliktir. İyilik yapmak isteyin, karşınıza bir çok fırsat çıkacaktır.

İyilik yapan insanlardan çıkar amaçlı faydalanarak onların zor durumda bırakılması bu düşüncelerinin değişmelerine sebep olabilir. Yaşamları doğrultusunda insanlar etkilenebilir bunlar iyilik kötülük şekilde birbirlerini etkiler. Doğuştan nasıl gösterilir ve onlara yapılırsa aynı şekilde devam edilir. Hayatta insanlar yaptıkları adımlarla ilerleyerek yaşamlarını sürdürürler.

iyilik yapmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu