Genel Kültür

Japon Yapıştırıcısı Tırnaktan Nasıl Çıkar

Japon yapıştırıcı güçlü kuvvetli yapıştırıcı olmasıyla kopmaması gereken sert yapıştırıcılar olarak kullanırız. Hızlıca yapıştığı gibi bazen kullanırken elimize bulabilir. Japon yapıştırıcı elimize yapıştığında panik yapmamalı, herhangi bir zarar vermez kısa zamanda çözülerek çıkartmamız mümkündür. Eğer Japon yapıştırıcısı teniniz ile temas ettiği takdirde aşağıdaki yöntemleri uygulayarak etkisini azaltıp çıkartmanız mümkündür.

Yapıştırıcı yapıştığı takdirde oje çıkarmak için kullanılan aseton kullanılması etkisini azaltacaktır. Bir müddet beklettikten sonra çözülmeye başlayacak yapıştırıcıyı çıkarmanız mümkündür.

Aseton damlatılan yeri hafifçe hareket ettirmeye çalışın, hızlı hareket ettirmeye çalışırsanız deriniz soyulabilir. Deriniz yapıştırıcıdan ayrılırken yavaş hareketlerle ovarak çıkartma işleminizi yapın. Dikkatli olmanız gerekiyor aksi takdirde derinize zarar verebilirsiniz.

Aseton kullanarak Japon yapıştırıcısını çıkarttıktan sonra ılık suyla sabunlayarak yapıştırıcı olan bölgeyi yıkayınız. Cildiniz tazelendiği gibi kurulmasını önlemiş olursunuz.

Hassas yerlerinize Japon yapıştırıcı temas ettiğinde panik yapmadan sakince çıkarmanız gerekir. Bunları adım adım tek tek bakarak sonuca ulaşabiliriz.

Dudaklar
Yanlışlıkla dudaklarınıza temas ettiği takdirde boş suyla yıkayın. Tükürük ile sürekli ıslatarak yapıştırıcının çözülmesini bekleyin. Dilinizle hafiften basınç yapmanız açılmasına yardımcı olacaktır. Dudaklarınızı zorlamadan yavaşça hareket ettirerek kolaylık sağlayabilirsiniz.

Göz gibi organlarınıza temas ettiğinde cilt doktorlarına giderek müdahale edilmesi gerekmektedir.

yapıştırıcı çıkarma
yapıştırıcı çıkarma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu