Spor

Jimnastiğe Kaç Yaşında Başlanmalı

Jimnastik sporu salonlarda yapılan vücudun çeşitli şekillere sokularak esneklik ve zarafeti gösteren spor dallarından birisi olmaktadır. Sporcular yaptıkları başarılı hareketler ile puan kazanırlar bunların temeli de vücudun esnekliğine bağlıdır.

Aileler çocuklarının eğitimde jimnastiğe önem vermektedir eğer bu spora gönül verecekler olursa mutlaka küçük yaşlarda başlamaları gerekir. Vücutları esnekleşir ve güçlü bir fiziğe sahip olurlar ileride profesyonel olarak jimnastikçi olur yarışmalara katılabilirler.

Uzmanlar tarafından çocuklar 3-6 yaşları arasında başlayabilir burada önemli olan esneklik ve algı olmaktadır beden yaşının fazla etkisi olmadığı yeter ki vücudun jimnastiğe uyumlu olması gerekir. Temel eğitimden sonra antrenmanlara 9-10 yaşlarında 10-12 yaşlarında jimnastik hareketlerini başarılı ile yapılıyor olup profesyonel oyunculuk hayatında lisans sahibi olacaklardır.

Esnekliğe sahip olmayan çocuklar için zor ve sakatlıklara sebep olabilir. Mutlaka küçüklükten yeteneği olan çocukların katılması önemlidir.

jimnastik hareketi
jimnastik hareketi

32 Yorumlar

 1. Ya ben survayvırdaki damla gibi jimlastikçi olmak istiyorum 12 yaşındayım köprü yarıya kadar bacak açabiliyorum bi de ayağımı kafama kadar getirebiliyorum

 2. Ben neredeyse 12 yaşıma giricem ama ayaktan köprüye düşebiliyor neredeyse bacağımı açabiliyor ve köprü yapabiliyorum. Acaba beni jimnastiğe alırlar mı ?

 3. ben 10 yaşındayım vücudum çok esnek bacak açma amut falan hepsini yapıyorum umarım sizide alırlar

 4. Ben 24 yaşındayım vücudum esnek 7 yaşımdan beri uğraşıyorum bacak açma köprü yapabiliyorum

 5. Ben 11 yaşındayım. En büyük hayalim jimnastiğe başlamak istiyorum. Kursa almayacaklarını söyledi arkadaşım. Ben de kendim yapmayı istiyorum. Sizce kendim yapabilir miyim?

 6. Ben 14 yasindayim esnek olmak istiyorum ama yasim cok gec gibime geliyor.denesem yapabilir miyim

 7. Ben 4 yaşında başladım ama 3 yıl mola vermiştim esneğim ama ben aerobik eğitimi almadım acaba beni alır lar mı

 8. 13 yaındayım ve bu sporu yapmayı çok istiyorum ama etrafımdakiler çok geç diyor sizce gitsem profesyonel olmasa bile temel hareketleri öğretirler mi ?

 9. Selam,ben 12 yaşındayım bayaa hareket yapabiliyorum önceden 1 yıl baleye 2 yıl jimnastiğe gittim alırlar mı?

 10. Ben 12 yaşındayım ve jimnastiğe gitöek istiyorum o kadae odun değilim esneğim. Başlasam yapabilirmiyim

 11. Ben12 yaşındayım beni alirlarmi az çok yapıyorum bacak açma hareketleri falan hayalim benim bu küçüklükten beri istiyordum

 12. Ben 11 yaşımda jimnastiğe başladım mayısta 12 olacağım ben jimnastik yapıyorum 1 buçuk senedir yarışmalara katılabilir miyim yani 1 sene sonra filan yarışmalara katılabilir miyim yoksa hep hobi olarak mı yapıcam:( ben yarışmalara katılmak çok istiyorum profesyonel jimnastikçi olabilmek için.

 13. Ben 11 yaşındayım beni cimlastiğe alırlarmı daha önce 3-4 hafta gittim adlında yaşım geçti ama esneğim diye aldıla

 14. Bacaklarım uzun diye jimnastlik yaparken zorlanır mıyım . Birde ben 11 yaşındayım jimnastliğe girebilir miyim sizce

 15. Ben 11 yaşıma girdim beni alırlar mı hem benim vücudum çok esnek yapabilecek kapasitedeyim çok istiyorum gitmek

 16. ben 6 yaşımda falan gittim yaklaşık 1 sene lisansım var iyi yaptığım için sonra bir süre bıraktım şimdi 12 ye girdim yeniden başlamak istiyorum ama esnek bir vücuda sahip olduğum için başlayabilirim diye düşünüyorum 7 spora gittim hala ayağımı kafama deydirebiliyorum umarım kapanmamışımdır sizce başlıyabilirmiyim?

 17. tuya ben de 13 yaşındayım 3 yaşında başlaman gerekirdi ben şuan jimnastik küçük dallarda öğretmenim .
  çok üzgünüm seni almazlar ama bale’ye girebilirsin

  1. Merhaba size bir sorum olacaktı
   Ben 12 yaşıma giricem fakat ayaktan köprüye inebiliyor bacağımı neredeyse açabiliyor köprü yapabiliyor biraz amuda kalkıp orta derecede de parande atabiliyorum. Beni jimnastiğe alırlar mı ?

   Nolur cevap verin

 18. Ben 13 yaşındayım ve hep jimnastik yapmak istedim o benim tek hayalimdi acaba 13 yaşımda beni jimnastiğe alırlar mı?

  1. Benimde hep hayalini bale ve jimnastik 12 yaşındayım .
   Ben kursa gitmek istediğimde 8 yaşındaydım. Geri zekalı hocanın biri senin için çok geç dedi bende görmedim aslında o zaman gitseydin hayallerim gerçek olacaktı . Yakında 13 olucam ama almazlar beni diye düşünüyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu