Jimnastiğe Kaç Yaşında Başlanmalı

Jimnastiğe Kaç Yaşında Başlanır, Jimnastik Eğitimi Kaç Yaşında Alır, Çocuklar Jimnastiğe Kaç Yaşında Başlamalı

Jimnastik sporu salonlarda yapılan vücudun çeşitli şekillere sokularak esneklik ve zarafeti gösteren spor dallarından birisi olmaktadır. Sporcular yaptıkları başarılı hareketler ile puan kazanırlar bunların temeli de vücudun esnekliğine bağlıdır.

Aileler çocuklarının eğitimde jimnastiğe önem vermektedir eğer bu spora gönül verecekler olursa mutlaka küçük yaşlarda başlamaları gerekir. Vücutları esnekleşir ve güçlü bir fiziğe sahip olurlar ileride profesyonel olarak jimnastikçi olur yarışmalara katılabilirler.

Uzmanlar tarafından çocuklar 3-6 yaşları arasında başlayabilir burada önemli olan esneklik ve algı olmaktadır beden yaşının fazla etkisi olmadığı yeter ki vücudun jimnastiğe uyumlu olması gerekir. Temel eğitimden sonra antrenmanlara 9-10 yaşlarında 10-12 yaşlarında jimnastik hareketlerini başarılı ile yapılıyor olup profesyonel oyunculuk hayatında lisans sahibi olacaklardır.

Esnekliğe sahip olmayan çocuklar için zor ve sakatlıklara sebep olabilir. Mutlaka küçüklükten yeteneği olan çocukların katılması önemlidir.

jimnastik hareketi
jimnastik hareketi

32 YORUMLAR

 1. Ya ben survayvırdaki damla gibi jimlastikçi olmak istiyorum 12 yaşındayım köprü yarıya kadar bacak açabiliyorum bi de ayağımı kafama kadar getirebiliyorum

 2. Ben neredeyse 12 yaşıma giricem ama ayaktan köprüye düşebiliyor neredeyse bacağımı açabiliyor ve köprü yapabiliyorum. Acaba beni jimnastiğe alırlar mı ?

 3. Ben 11 yaşındayım. En büyük hayalim jimnastiğe başlamak istiyorum. Kursa almayacaklarını söyledi arkadaşım. Ben de kendim yapmayı istiyorum. Sizce kendim yapabilir miyim?

 4. 13 yaındayım ve bu sporu yapmayı çok istiyorum ama etrafımdakiler çok geç diyor sizce gitsem profesyonel olmasa bile temel hareketleri öğretirler mi ?

 5. Ben 11 yaşımda jimnastiğe başladım mayısta 12 olacağım ben jimnastik yapıyorum 1 buçuk senedir yarışmalara katılabilir miyim yani 1 sene sonra filan yarışmalara katılabilir miyim yoksa hep hobi olarak mı yapıcam:( ben yarışmalara katılmak çok istiyorum profesyonel jimnastikçi olabilmek için.

 6. ben 6 yaşımda falan gittim yaklaşık 1 sene lisansım var iyi yaptığım için sonra bir süre bıraktım şimdi 12 ye girdim yeniden başlamak istiyorum ama esnek bir vücuda sahip olduğum için başlayabilirim diye düşünüyorum 7 spora gittim hala ayağımı kafama deydirebiliyorum umarım kapanmamışımdır sizce başlıyabilirmiyim?

 7. tuya ben de 13 yaşındayım 3 yaşında başlaman gerekirdi ben şuan jimnastik küçük dallarda öğretmenim .
  çok üzgünüm seni almazlar ama bale’ye girebilirsin

  • Benimde hep hayalini bale ve jimnastik 12 yaşındayım .
   Ben kursa gitmek istediğimde 8 yaşındaydım. Geri zekalı hocanın biri senin için çok geç dedi bende görmedim aslında o zaman gitseydin hayallerim gerçek olacaktı . Yakında 13 olucam ama almazlar beni diye düşünüyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz