Okul

Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon

Kadına Şiddet Kompozisyon, Kadına Şiddet İle İlgili Bilgilendirici Yazı kadınlar evimizin gülü oldukları gibi onlar yaratılırken erkekler tarafından korunması için olmuştur.

Toplum içersinde yaşanan en büyük sıkıntılardan birisi olmaktadır. Ülkemiz kadınlara şiddet konusunda bir çok ülkeden önde olup ilk sıralarda yer almaktadır. Son dönemlerde kadına şiddetle birlikte kadın cinayetleri de kendisini göstermeye başlamıştır. Toplumsal sorun olduğu gibi insanların can taşıdığı bilinmeli ve o şekilde davranmalıdır.

Türk toplumunda erkekler özellikle kendi gururlarına yediremediği durumlar olduğunu düşünerek kadınlarına şiddet uygulamaktadırlar. Kadınlara uygulanan şiddet nedeniyle birlikte çocuklar annesiz kalmaktadır. Erkek olduklarını hissettirmek için sadece sesleri evde çıktığı gibi evlerine ekmek götürmekten aciz olup çocuklarını çalıştırırlar. Kadınların varlığı toplumu ayakta tuttuğu gibi bizim için onca fedakarlıktan sonra sahip çıkılması gerekmektedir.

Kadına şiddet konusunda her ne kadar önlem alınsa dahi yetersiz kalındığı defalarca görülmüştür. Uygulanan şiddete verilen cezaların caydırıcı olmadığı her defasında görülmektedir. Gelişen toplum ile birlikte kadın konusunda duyarlı olunması gerekmektedir.

kadına şiddet

6 Yorumlar

  1. Toplum olarak bir kaosa gidiyoruz erkekler kendini lider zannedip kadnları kendine köle kullanma aracı olarak gönderildigine inanıyorlar kadınları hep hor göryolar erkeklere göre kadnlar yemek yapıcak bulasık yapıcak çocuk bakıcak ve onları memlun edicek kadın 40 yıl sırtında taşısın birgün bıraksın hemen aldatıyolar peki neden ben erkegim ben liderim sen kadınsın eksik eteksin daha sonrada şiddet neden ben erkegim yahu sen erkek degilsin ki sen insan bile degilsin sen kafirsin munafıksın sen lider degilsin ALLAHIN ACIZ KULUSUN HEPIMIZ ALLAHIN KULUYUZ YANI INSANIZ KADIN ERKEK AYRIMI YOK HEPIMIZ KALICI DEGILIZ BU DÜNYADA BEN 23 yasndaym ama 12 yasmdan beri calisyorum aileme bakyorum bir yandan okuyorum ve şimdiye kadar calistigim yerlerde hep bu sıfat vardı kadını hor görme ben kadn degilim ama bir genç kız gibi de saygı göstermediler aileme bakmak biryerlere gelmek kötü biseymi fakat kadn erkek ayrımı oldugu icin hor gördüler okuyup calisip ne yapcan alan koca sana baksn otur evinde kocana hizmet et dediler çogu insanlar ama ben pes etmedm hala okuyorum ve hala isyeri açıp topluma yaralı bir birey olmak istiyorum pes etmedim çünkü bu devirdeki erkekler yüzde 80 ni ben seni doyuryorum ekmek getryorum eve bakıyorum ben erkegim ben liderim sıfatını taşıyan cahil düşüncelerle kadnları kızları ezen onları hor gören bir erkek toplumu mevcut RABBIM ISLAH ETSIN BU TARZ INSANLARI ALLAH KATINDA HERKES ESIT KIM KADIN KIM ERKEK KIM LIDER KIM GÜÇLÜ TEK BÜYÜKK (ALLAH ) VE BU DUNYADA EN ADİL ŞEY HERKESIN BIR GÜN KARA TOPRAGA DÖNMESİ

  2. gerçekten saolun çok yardımcı oldunuz.Keşke hep birlikte şiddet gören kadınlara yardımcı olabilsek.Allah yardımcıları olsun.Çok doğru yazmışsınız.SOLUNNNN !!!!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu