Sağlık

Kalp Çarpıntısı Neden Olur Nasıl Geçer

Kalbinizde çarpıntılar anlık olarak sertleşiyor yada hızlanıyorsa o zaman dikkat etmelisiniz. Durduk yere hızlanan çarpıntılar altında yatan bir çok hastalığın habercisi olabilir. Kalp çarpıntısına neden olan bir şeyler yaptıysanız buna dikkat etmeniz gerekebilir. Genelde çarpıntının etkisi çok olarak kendisini belli eder. Aynı sorunu sık yaşamıyorsanız o zaman korkmanıza gerek yok. Devamlı yaşanan kalp çarpıntısı sizi rahatsız edebilir. İhmal edilirse kalbiniz sizi öldürebilir. Kalbinize yaşayacağınız sorunlar ciddi sorunları beraberinde getirebileceğini bilmelisiniz. Erken teşhis hastalığınızın ilerlemesin önler.

Kalp çarpıntısının nedenleri; Uzun ve tekrar şekilde çarpıntınız oluyorsa dikkat etmelisiniz. Son zamanlarda hayatınızda nedenleri öğrenmeniz sizin dikkat etmenizi gerekiyor.

Egzersiz
Çay, kahve, kola ve enerji içeceklerinin tüketilmesi
Yaşanan ateşli hastalıklar
Çeşitli ilaçların kullanımı
Tiroit bezi hastalıklarının yaşanması
Damar hastalıkları
Stres, üzüntü, aşırı heyecanlanma

Dinlenme durumunda kalp çarpıntısınız devam ediyorsa doktorlarınıza görünmeniz gerekmektedir. Ektopik atışlar genelde kişilerin sigara, kafein ve alkol kullanımından sonra görülür.

Kalp çarpıntısı nasıl geçer?
Kalp çarpıntısına neden olan sebepler araştırılır ve sebebe göre tedavi uygulanır.
Vücudun oksijensiz kalması sonucunda çarpıntı yaşabilir, belli egzersiz programları ile vücudunuzun tam olarak oksijen alması sağlanabilir.
Aşırı kilo varsa kurtulma.
Kafein, kola gibi adrenalin yükseltecek içeceklerden uzak durmak.
Alkolden uzak durmak.
Sağlıklı ve düzenli beslenmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu