Pratik Bilgiler

Kan Lekesi Nasıl Çıkar

Kan Lekesi Nasıl Çıkartılır, Kan Lekesini Çıkartma Yöntemleri çıkarması en zor lekelerden olup pratik bir yöntemle çıkartabileceksiniz.

Tıraş olurken veya bir şeyler yaparken kaza sonucunda bir yerimiz kanamaya başlayabilir. Kan lekesi elbisemize, gömlek yakasına, pantolonumuza veya herhangi bir yere temas etmesi sonucunda başınız dertte demektir. Ne kadar olduğu önemsiz küçük bir kan damlası dahi sizi çok uğraştıracaktır. En zor çıkan lekelerden birisi olmaktadır.

Kan Lekesini Nasıl Temizleriz?
Kan gelen yeri oradan uzaklaştırarak daha çok leke olmasını önlemeliyiz. Kanı silerken havludan veya selpaktan yararlanınız bastırmadan sadece emmesini beklemelisiniz. Kanın daha çok içine işlemesin önlemiş oluruz.

Giysi ve kıyafetlerin üzerine dökülen kan soğuk su içersinde 30-40 dakika kadar bekletilir. Çıkartılıp güzel bir şekilde çitilenilir.

Kan değdiği beyaz renkli elbise ise oksijenli su kullanmalısınız. Oksijenli su sayesinde lekeler çok daha kolay çıkmaktadır. Kan lekesinin çıkartırken nişasta dolu kabın içinde kanlı bölgeyi sürtünüz. Kumaşın içinde kan yavaşça dışarı çıkacaktır.

Koltuk veya halıya bulaşan kan için ise elma sirkesi kullanın. Beyaz renkte olanlardan alıp kan damlasının olduğu yeri nemli bir bez yardımı ile çıkartınız. Leke kendisini dışarı attığını göreceksiniz.

kan lekesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu