Kansere Sebep Olan Yiyecekler

Her geçen gün gelişen dünyamızda yiyeceklerde hazır hale getiriliyor. Çevremizde bir çok hazır yiyecek satan yerlerin olması bizi onlara yöneltiyor. Yediğimiz hangi yiyeceğin, saklanma, üretim, pişirilmeleri kansere sebep olabilir. Sağlıklı yaşam için hazır gıdalardan uzak durarak sağlıklı doğal olarak beslenmemiz gerektiğidir. Ülkemizde en çok cipsler kanserojen madde içerdiğinden ülkemizde hizmet veren İngiliz Sağlık Vakfı “Cips Yemek Yağ İçmekten Farksızdır!” sloganı ile beraber cipse karşı savaş açmıştır. Ülkemizde daha ideal güzel üretim tesisleri olması gerekirken normalden kirli olması kanser riskini arttırmaktadır.

Obezite beraberinde sağlık sorunlarını getirmektedir. Kemik erimesi, vücutta yağlanma, kalp ve damar hastalıklarına sebep olmaktadır. Tüketilen kola gibi asitli içeceklerin kemik yapısının daha kırılgan olmasına neden olmaktadır. Hazır gıdalar; çorba, sucuk, salam, sosis, işlenmiş etler ve içindeki Çin tuzundan dolayı kanserojen barındırmaktadır. Sağlıklı şekilde tüketebilmek için doğal hazırlanmış yiyecekler yenmelidir.

Hazır yiyecek olan bir çok ürün dışarı da satılmaktadır. Bunlar başta kızartama türünde yiyecekler olmaktadır. Yeteri kadar sağlıklı olmadığından devamlı tüketilmesi sağlık sorunlarını beraberinde getirir. Kişi için hayatının acı içinde geçmesine sebep olabilir.

Sağlıklı beslenmek için kızartma, hazır dondurulmuş gıdalar, tarihi geçmiş yiyecekler, bol karbonhidrat proteinden uzak durulması gerekmektedir. Sağlıklı yaşam için ihtiyaçlarımızı gidererek yaşamımızı sürdürebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here