Karın ve Bel Yağlarını Yakmaya Yardımcı Egzersizler

Forma girmek istiyorsunuz ama karın ve bel bölgesindeki yağlar sizin sorununuz oluyorsa doğru egzersiz programı ile kurtulmanız mümkündür. İki bölgeyi çalıştırarak kısa sürede kurtulabileceksiniz. İş hayatından dolayı spor yapmaya imkanı olmayan, sağlıksız şekilde yüksek kalorili fast food ürünleri ile beslenmek zorunda kalıyorsanız egzersiz ile mutluluğa kavuşabilirsiniz. Fazla yağlar sağlık sorunlarına sebep olduğu gibi sağlıklı şekilde kurtulmanızda mümkündür.

Spor salonları hepimizin kapısının önünde olmadığı aşikar. Ödeyeceğimiz abonelik ücretini de bir çoğumuz karşılayamıyor olabiliyoruz. Bundan dolayı fazla kilolardan kurtularak sağlıklı şekilde egzersizler yapmalıyız. Düşük kalorili yiyeceklerin tüketilmesi yağlarınızdan kurtulmanızda en büyük destekçiniz olacaktır.

Spor ve egzersize alışkın olmadığınız durumlarda ilk başlarda oldukça zorlanabilirsiniz. Bunları aşmak azim ve inanç gerekecektir. Yaptıklarım ile nasıl zayıflayacağım demeden spor hareketlerini yapmaya başlamalısınız. Her gün en fazla 1 saatimizi ayırarak ideal kilomuza ulaşarak fit vücudumuza kavuşmuş olacağız.

Koşu
Sporlar arasında vücudunuzu bütünü ile çalıştıracak olandır. Hareket egzersizlerin yapılmasının ardından koşu için ısınmaya başlanabilir. Koşmadan önce vücut ısınır ve daha rahat şekilde koşu yapabilirsiniz.

Mekik
Üst ve alt karın kısımlarını çalıştıracaktır. İlk zamanlar zorlanabilir, fazla kilonuz varsa bel ağrısı yaşamamak için altına minder koyunuz. Kendinizi fazla zorlamadan belli bir sayıya ulaşın ve her hafta küçük rakamlarda hedeflerinizi arttırın.

Yan kekik
Yan yatarak parmaklarınızı boyuna doğru ittirerek yapılan hareketlerdir. Başlarda ve boyun ağrılarına sebep olabilir. Kendinizi zorlamadan sağ ve sola dönerek belli bir hareket yapınız. Aşırı yapılması rahatsızlık verebilir, kilo sorunları olanlar az miktardan başlaması gerekir.

Yanlara doğru esneme hareketi
Bel bölgesini eritmek için uygulanması gereken harekettir. Ayakta dik dururken sağ ve sola esnemek yağlarınızın sıkışmasını sağlayarak erimesine yardımcı olmaktadır.

Ayaklar havada mekik
Yere uzanarak bacaklarınızı 45 derecelik açı ile açtıktan sonra ayaklarınızı indirmeden ellerinizle kafanızı öne doğru kaldırmaya çalışınız. Alacağınız şekil ( V ) şeklinde olacak gibi yapmalısınız.

Yüzüstü egzersiz
Yüzüstü uzanın ve kollarınızı bacaklarınızı ( V ) şeklinde olacak şekilde açınız. Aşağı yukarı hareket ettirilmesi vücudunuzun çalışmasını sağlayarak zayıflamanızda yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here