Genel Kültür

Kıbrıs Lefkoşa Nasıl Bir Yer

Lefkoşa Hakkında Bilgi, Lefkoşa Nasıl Bir Yerdir

Yavru vatan olarak tanıdık çıkarma yapılarak Kıbrıs Türkleri bir hayata kavuşarak yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Hayatımız boyunca Kıbrıs gibi değerli bir vatanın hayali ile yanıp tutuşmaktayız. Askeri birlik olsun güzel bir yer olmaktadır sizlere gezip gördüğümüz yerler hakkında bilgi vereceğiz.

Lefkoşa anlatılmayacak kadar sade bir yer olduğunu sade sözlerim ile ifade edebilirim. Tarihi yerleri güzel olmaktadır genelde gittiğiniz zaman gözünüze çarpan tek şey olacaktır. Gezip göreceğiniz yerlerden birisi olup genellikle çarşısında büyük mağazalar bulunmaz. Askeri eşyalar satan alışveriş merkezleri gibi yerler vardır yemek yiyebilir internet cafe’lere gidebilirsiniz. Küçük bir gezi turu atarak hatıra fotoğrafları çekilebilir.

Pahalı bir yer olduğundan dolayı fazla alışveriş yapılmaz. Kahvaltılık için ortalama 10 TL gibi bir cüzi bir rakam gözden çıkarmanız gerekir. Para birimi de aynı zamanda Türk Lirası olmaktadır. Taksileri gözlerinizi kamaştıracak olup Mercedes olmaktadır. Mutlaka gideceğiniz yerde pazarlık yapın pahalı olduğundan dolayı indirime giderler. Gece kulüpleri şehrin dışarısında olduğundan dolayı taksiciler ile konuşup götürebilirler sizden alacakları para fazla olmayacaktır 20-30 TL’dir. İçersinde casinolar olduğunu dahi göreceksiniz.

lefkoşa
lefkoşa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu