Kilidi Açık iPhone Nedir? Bu Özellik Ne İşe Yarar?

Dünya devi Apple’ın iPhone telefonları iki farklı şekilde piyasaya sürülüyor. Bunlardan ilki SIMlock olurken diğeri de Factory Unlocked olarak biliniyor. SIMlock iPhone’lar sadece satın alındıkları ülkede ve sadece satın alınan operatör üzerinden çalışan telefon olarak adlandırılırken, Factory Unlocked olarak bilinen iPhone’lar da bütün ülkeler ve operatörlerde sorunsuz bir şekilde çalışan sürümlerdir.

Ülkemizdeki duruma göre bakıldığı zaman SIMlock iPhone’ları tercih etmek daha faydalı olarak gözlemlenebiliyor. Çünkü bütçe açısından bakıldığı zaman daha uyguna gelen SIMlock iPhone’lar, bir operatöre bağlı olmak koşuluyla kullanıldığı zaman kolaylıklar sağlayabiliyor. Bu telefon yurt dışından da uygun fiyata bulunabiliyor. Tabi Türkiye’ye dönüldüğünde cihazın farklı sorunları oluşabiliyor.

Ülke ya da operatör fark etmeksizin her yerde kullanıma açık olan Unlocked iPhone’lar oldukça tercih edilen türden. Hiçbir sıkıntısı ve tehlikesi olmadan istenildiği gibi kullanılabilen bu cihaz, fiyat açısından biraz zorlayabiliyor. Başta dünyada olmak üzere Türkiye’de de fiyat farklılık olan bu cihaz, kullanım açısından bakıldığı zaman daha karlı duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here