Kilo Almamak İçin Akşam Ne Yemeliyiz

Akşam yemeği kilo alıp almamamız için en önemli öğünlerden birisidir. Kilo sorunlarımız olup aynı zamanda zayıflamak istiyorsak doğru beslenme şekillerine ağırlık vererek hedefimize ulaşabiliriz. Akşam yemeğinden sonra hareketsiz kalacağımızı unutmadan yağlı, fazla şekerli, tuzlu, karbonhidratlı yiyecekleri tüketmekten kaçınmalıyız.

Akşam yemeği bizi ertesi güne hazırlayacağından dolayı önemli öğündür. Bizde mümkün olduğunda yağ, karbonhidrat ve şekerden uzak durarak kan şekerimizin düşmesine neden olmaktadır. Vücudumuzun gece vaktinde salgılanan hormon yeteri kadar salgılanmadığından dolayı daha çok sebze ağırlıklı olmalıdır. Beyaz ekmekten sakınarak yağlı yiyeceklerden uzak kalmamız gerekmektedir. Hafif ve doyurucu şekilde beslenmek kilo almamızı önleyecektir.

Akşam yemeğimiz daha çok sebzelerden oluşarak yoğurt, çorba, tahıl ekmekleri ile birlikte geçiştirmemiz doğru olacaktır. Yanında sata, ton balığı, somon bağlığı, beyaz peynir, lor peyniri veya tulum peyniri ile kilo almaktan korunmamız mümkündür.

Akşam boyunca hareketsiz kalacağımızdan dolayı metabolizmamız yeteri kadar enerji harcamaması ile beraber yağ depolayıcı olarak kullanarak kilo almamıza neden olur. Metabolizmamıza ağırlık yapmayacak ve koruyacak olan sebze yemekleri sayesinde korunmuş olmamız mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here