Okul

Kış Mevsiminde Ekilen Sebzeler

Her sebze mevsiminin şartlarına ve toprağın yapısına göre yetiştirilmekte. Yaz kış aylarında istediğiniz sebze yetiştiriciliğini yapamazsınız. Kış mevsiminin yağışına ve soğuğuna ihtiyaç duyan toprak yapısından dolayı yetiştiriciliği yapılmamakta. İlk defa bahçe ve tarımcılık yapacak olan birisi diktiği tohumun filizlenerek tutması için mevsimini bilmesi gerekir. Hobi edindiğiniz bahçecilik işinde de bilen birine danışarak kış mevsiminde hangi sebze ekilir bilmek gerekir. Yeni bahçeli evi olan acemilik çeken kişiler her mevsim bahçesinde yetiştiricilik yapabilir. Bahçeniz boş durmadığı gibi kendinize oyalanacak şeyler bulacaksınız.

Organik ürünler yetiştirecekler için bahçe ya da saksıda yetiştirebileceğiniz ürünlerdir. Bahçesi olmayanlar balkonunun da saksı içerisinde yetiştirmeleri mümkündür. Kısa zamanda filizlenerek büyüdüğünü göreceksiniz.

Sonbahar ayının sonuna doğru edebileceğiniz sebze türleri oldukça fazla olmakta. Sofralarınızdan eksik etmediğiniz marul, roka, sarımsak, ıspanak, lahana, brokoliden verim alabilirsiniz. Kışın dikebileceğiniz bir çok sebze türü bulunmakta.

Turp
Tere
Marul
Roka
Pancar
Dereotu
Maydanoz
Ispanak
Sarımsak
Soğan
Karnıbahar
Lahana
Brokoli
Çilek
Taze soğan

marul tarlasi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu