Okul

Kitle İletişim Araçlarının Olumlu Etkileri Nelerdir

Kitle iletişim araçları bir çok kişiye hitap edecek türden hazırlanmasıdır. Kitle iletişim haberleşme anlamına gelir. Kitlelere veya bölümleri kapsayan güç unsuru olmaktadır. Belirli kaynaktan yayılan tek yönlü sinyallerin büyük kitlelere ulaştırılır. Kitle iletişim araçları gönderici olarak görev yaparlar.

İletişim araçlarının yaygınlaşmasıyla insanlar birbirleri ile haberleşme imkanları olmuştur. Haber ağları sayesinde dünyadan haberleri oluyor. Bilgi bir kaynaktan diğer kaynaklara tez zamanda ulaşmaktaydı. Dünyada neler olmuş bitmiş her şeyden haberleri olur. Genel kültürümüzü artarak bilgimizde artar. Çevremize karşı duyarsız kalmayarak bilgili insan haline dönüşürüz. İhtiyacımız olan her türlü bilgiye kolaylıkla saniyeler içerisinde ulaşırız.

Görsel, yazılı ve sesli medyayı kullanırız. Bunlar hayatımızın her alanında olmakta. Kısa zamanda ulaşarak bilgiyi değerlendiririz. Bu sayede dünyadaki gelişmeler insanlara hizmet eder. Tıp, eğitim, teknoloji, bilim gibi araştırmaların gelişmesine yardım sağlar. Dünyanın bir ucunda gelişen olaylar diğer tarafından ulaşılarak çalışmalara destek verilebilir.

Posta, telgraf, telefon, fax, gazete, televizyon, radyo, uydu, bilgisayar, cep telefonu gibi kitle iletişim araçlarını kullanmaktayız.

Her geçen gün gelişen kitle iletişim araçları insanların çok hızlı ve kolay bilgiye ulaşmasını sağlıyor.

kitle iletişim araçları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu