Kıyamet Nedir

Kıyamet nedir sizlere kısaca anlatmaya çalışacağız. Bütün dinlerin ve semavi kitaplarda beyan edilen aklen ve ilmen durumlarının sabit olmasıdır. Kainatın yıkılması harap olması konusunda dini kitaplarda çeşitli bilgiler paylaşılmıştır. Bir çok ilmi konuların paylaşılması kesin hesaplar doğrultusunda er ya da geç bir gün kıyametin kopacağı gerçeğidir. Kıyametin hangi türde nasıl koparak gerçekleşeceği konusunda çeşitli fikir ayrılıkları bulunmaktadır.

Kıyametin gerçekleşeceği alametlerle bildirilmiştir. Bu alametler büyük ve küçük olmak üzere kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Bunların bir çoğu dünya üzerinde yaşanarak görülmüş olanlardır. Peygamber efendimiz tarafından 1400 yıl önce belirtilen alametlerin gerçekleşmesi kendisini göstermektedir. Peygamber efendimizin en büyük mucizelerinden biri yaşanan alametlerin hayattayken bunları belirtmesidir. Alametlerin gerçekleşmesi insanların gelecekte kıyamet kopacak mı kopmayacak mı sorularını öne çıkarmaktadır.

Evrende yaşayan tüm canlıların bir gün ölümü tadacağıdır. Er ya da geç yer ve göklerin düzeni bozularak gökte ve yerde olanlar ölecektir. Bunlara kıyamet denmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here