Yemek Tarifi

Kızarmış Patates Nasıl Isıtılır

Kahvaltıların ve alternatif atıştırmalık yiyeceklerin baş tacı olan patates sıcakken lezzetine varılabiliyor. Yiyecekler soğuduğu zaman lezzetini kaybeder. Gün içinde kalan veya soğuyan patatesleri tekrar eski lezzetine kavuşturmak için ısıtmamız gerekiyor. Doğru ısıtma yöntemini kullanarak yeni kızartılmış patates gibi kıtır kıtır lezzetle yiyebilirsiniz.

Kızarmış patates nasıl ısıtılır?

Patatesleri ısıtmak için en bilinen yöntemin başında fırın geliyor. Alüminyum folyo ile tepsiyi kapladıktan sonra patatesleri yayarak üst üste gelmeyecek şekilde dağıtıyoruz. Fırına sürdüğümüz tepsimizi kısık derece de ısınmasını bekliyoruz. Patatesler tepsiye yapışmamış olduğu gibi daha kolay şekilde pişirilmiş olacaklardır. Tepsi de folyo kullanmamız patateslerin alttan da ısınmasını sağlaması olacaktır. İstediğimiz lezzette patatesler için 220 dereceye ayarlanacak olan fırınımızda lezzetle ısıtabiliriz. Fırını ilk önce ısıttıktan sonra fırında 2-3 dakika bekletilmesi lezzet katar.

Kızarmış patatesleri tekrar ısıtmak için ocak üzerinde tavadan yardım alarak ısıtılabilir. Teflon, seramik ve dökme demir tavaları kullanarak ısıtma işlemi yapılmaktadır. Tavaya koyulan patateslerin yanı sıra çok az miktarda yağ sayesinde ısıtılabilir. Patateslerin kalınlığına bağlı olarak 3-5 dakika ısınması beklenir. İlaveten patateslerdeki yağların uçup gitmesini beklemeniz daha lezzet katacaktır. Altın rengine sahip olan patateslerimiz ısıya bağlı olarak hafif kahverengi alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu