Kızılcık Suyunun Faydaları

Kızılcıkgillerden gelen kızılcık meyvesi ağaçta yetişerek 5-8 metre kadar uzamaktadır. Koyu yeşil yaprakları, kırmızımsı kiraza benzer meyveleri vardır. Ekşi tadı ile birlikte sofraların baş tacı olmaktadır.

İdrar yolları enfeksiyonları başta olmak üzere boşaltım sisteminin sağlığını koruyucu etkisi bulunur. Kızılcık suyu hastalıklar başta olmak üzere midemiz, bağırsaklarımız, böbreklerimiz, kanser, solunum yolu hastalıklarına birebir gelmektedir.

Kanser
Kanser hücrelerinin oluşumunu engellediği gibi vücuttaki tümörlerin gelişmesini engeller. Yumurtalık kanseri başta olmak üzere kemoterapi gören kişiler için birebir olmaktadır. Kanser hastalarının tüketmesi vücutlarında ilerlemesini önlemektedir.

Solunum yolu enfeksiyonları
Kızılcık suyu sağlık açısından önemlidir. Üst ve alt solunum yollarını temizlediği gibi bakterilerden arındırmaktadır. Çocuklarda özellikle haemophilus influenzae bakterileri çocuklarda ciddi rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Bunların önlenebilmesi için kızılcık suyu içerek tüketilebilir.

Ağız sağlığı
Ağızda bulunan zararlı bakterilerden arındırılması için önemlidir. Plak oluşumunu önler, diş etlerini temizler, ağız hijyenini sağlar. Anti-inflamatuar özellikleri bulunarak etkilenir.

Kızılcık suyu asit ve diğer yararlı bileşenleri içinde barındırması ile böbrekleri taş oluşumundan korumaktadır.

Fito kimyasallar sayesinde yaşlanmayı geciktirici etkisi bulunmaktadır.

Vücuttaki yağ depolarının yıkılarak sağlıklı şekilde fit vücuda sahip olmamızı sağlamaktadır.

Vitamin, mineral ve antioksidanlarla dolu olduğundan bağışıklık sistemini korumaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here