Sorular Cevaplar

Komşu Kime Denir

Komşu Nedir, Komşu Kimdir

Toplumsa hayatımızda imkanımız olan şartlar altında yaşadığımız yerde bize yakın olan başka aile bireyleri olabilir. Bunlar aynı apartmanda yaşadığımız kişiler olmaktadır. Üst alt ve apartman dairesinde bulunan diğerleri komşularımız sayılırlar. Komşuluk gerektiğinde birbirlerine yardım etmek olup destek çıkılması sağlanır. Atalarımız komşuluğun iyisi ve kötüsü içinde şöyle sözler dile getirmiştir.

Ev alma komşu al: Burada belirtilmek istenilen ev alırsan komşusuz kalırsın olurda bir gün komşuya ihtiyacın olur onu da bulamazsın.

Kötü komşu ev sahibi yapar: Komşunuz kötü birisiyse artık kirada olmak istemediğimiz gibi kendinize ev almaya karar verirsiniz.

Komşu komşuya daima muhtaç olduğu bir zamanda yaşamaktayız. Evimizde yemek yaparken tuzumuz bittiğinde ilk kapısını çalacağımız komşumuz olur. Gecenin bir yarısı fenalaştığımızı düşünün ilk olarak komşumuza haber vermiş olacağız. Komşuluk önemli olup en yakınımızdakilere kendimizi emanet ederiz. Evde büyüklerimiz olsa gözümüz arkadan kalmadan işimize gidip gelebiliriz biliriz ki komşumuz burada bize sahip çıkar. Toplumumuz da komşuluk önemli bir yer edinmiş durumdadır. İnsanların birbirlerine olan ihtiyaçlığı sayesinde kentsel yerleşim komşuluk üzerine sağlanmıştır.

komşuluk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu