Küresel Isınmanın Zararları Kısaca

Küresel ısınmanın dünyamıza, atmosfere ve insanlara olan zararları hakkında bilgi vereceğiz. Küresel ısınmanın dünyamıza etkileri zamanla kendisini göstermekte.

Küresel ısınma dünyanımızın varolan düzenini bozmaktadır. Okyanusta, kutuplarda ve dünyanın her yerinde bunun etkileri gözüküyordur.

Küresel ısınma artmaya devam ettikce buzullardaki buzularn erimesine sebep olmaktadır, aynı zamanda eriyen buzlar deniz suyunun yükselmesinede neden olur. Suların yükselmesi ile birlikte deniz suyunun altında yaşayan kentlerde tehlike artmaktadır.

Kış aylarında sıcalık artarken ilk bahar daha erken gelmektedir. Kış ayları bazen daha sıcak ve sert geçmekte olurken yaz aylarıda daha sıcak ve kurak geçmektedir. Soğuyan hava ile birlikte doğada yaşayan canlıların düzeni bozulup hayatlarını kaybedebilirler buda doğanın besin zincirine etki etmektedir. Besin zincirine yapılacak olan bir müdahale hastalıklara ve düzenin bozulacağına sebep olmaktadır.

Küresel ısınmanın başlıca nedenleri fabrikaların doğaya bıraktığı kimyasal atıklar. Fabrika ve arabalardan çıkan zararlı gazlar. Bilinçsiz yapılan piknikler yüzünden çıkan yangınlardan dolayı ormanların yanıp yok olması.

küresel ısınma

CEVAP VER

Yorum*
İsminiz*