Lazerle Diş Beyazlatma: Beyaz Dişler

Dişlerde sararmalar, doğal beyazlığını kaybetmesi sonucunda lazer tedavisi ile bunlar engellenebilir durumda olur. Alkol ve sigara kullanımından dolayı dişlerde sararmalar ortaya çıkar, oluşan lekelerden kurtulmak için cerrahi tedavi olmanda lazer etkisi ile beyazlığa ulaşabilirler. Lazer yöntemi ile dişlere verilen beyazlık dişleri beyazlattığı gibi leke oluşumlarını engellemektedir.

Dişlerinde kararmalar ve sarılaşma olan kişilere uygulanır. Dişlerin minesinin aşınması ile altında esas diş rengi ortaya çıkar,

Antibiyotik, sigara, alkol kullanımından dolayı işlerinde kararmalar meydana gelenler kullanabilir,

Dişlerin iç kısmında lekeler oluşan kişiler yaptırabilir,

Doğuştan dişleri sarı olarak doğan kişiler,

Ateşli hastalıklardan dolayı dişlerde sararanlar,

Kanal tedavisinden sonra diş renginin değişmesi,

Çok çay içen kişiler,

Dişeri kırık olan, diş eti çekilenler.

Diş beyazlatma zararlı mıdır?
Diş beyazlatma hekim kontrolünde gerçekleştirilir. Dişlere herhangi bir zarar vermediği gibi koruyucu etki sağlar. Güzel ve hoş gülücüklere sahip olabilirsiniz.

Lazer işe diş beyazlatma nasıl yapılır?
Dişlerde for içermeyen macunla fırçalanır, diş ve dudaklara özel koruyucu yerleştirilir, dişlere beyazlatıcı jel sürülerek 30 saniye boyunca ışığa maruz bırakılır. Dişlerde beyazlatma meydana gelerek lekeler ve sararmalar ortadan kalkar.

Lazer işe yapılacak diş beyazlatma sayesinde 2-3 yıl boyunca dişler beyaz kalır. Dişlerdeki sararmalar ortadan kalkarak doğal renklerine kavuşabilir. Dişlerin beyazlığını ağız bakımını yaparak uzun süre koruyabilirsiniz. İlk 24 saat boyunca kişiler dikkatli şekilde beyazlatmaları yapmaları gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here