Linkedin Profili Nasıl Oluşturulur

Sosyal medya, artık iş bulmak için çok önemli bir araç haline gelmiştir. Her sitede size iş imkanları sunulmaktadır. Ancak bu sitelerin ne kadar güvenilir olduğu sorgulanmalıdır. Her site size doğru bilgileri yansıtmayabilir. Kişisel bilgilerinizi her sitede beyan etmemelisiniz. Linkedin bu uygulamaların en önemlilerinden biridir. Ancak güvensizlik yaşamanızı sağlayacak bir site değildir. İçtenlikle ad soyad yaşanan ülke burada paylaşılabilir. Kart şifresi tarzı bilgiler her sitede paylaşılmadığı gibi burada da paylaşılmamalıdır. Böyle bir ibare gördüğünüzde kabul etmemelisiniz.

Linkedin profili oluşturmak aslında çok kolaydır. İster internet sitesinden ister uygulamayı telefona indirerek bunu çok kısa bir sürede yapabilirsiniz. Uygulamayı indirmek daha pratik ve keyifli olacaktır. Yapmanız gerekenler aşağıda aşamalı olarak belirtilmiştir.

İlk Aşama: Siteye ilk girdiğinizde karşınıza ad soyad e-posta ve şifre yazmanızı isteyen bir
ekran çıkıyor bunları kendi bilgilerinizi yazarak doldurun ve hemen katılın butonuna tıklayın.

İkinci Aşama: Resim ekle seçeneğine tıklayarak resminizi ister yeni çekip isterseniz de telefonunuzdan ekleyebilirsiniz. Uyarmam gereken bir konu var ki, resminiz ciddi olmalıdır. Yani düğünlerde, gezmeye gittiğinizde çekilen resimlerden olmaması gerekmektedir. En kolay yoldan vesikalık resminizi ekleyebilirsiniz.

Üçüncü Aşama: Takip etmek istediğiniz kişileri belirleyin.

Dördüncü Aşama: Kişisel bilgilerinizi tamamlayın ki size ulaşmaları daha kolay olsun. Becerileriniz/ yetenekleriniz, deneyimleriniz, eğitim bilgilerinizi bildirin.
Sonrasında ise yapmanız gereken profili tamamla demek. Paylaşılanları takip ederek iş ilanlarını, ilgi duyduğunuz firmada çalışanları görebilirsiniz. Takip edebilirsiniz, iletişim ağınıza ekleyerek.

Burada önemli olan kendinizi tanıtan düzenli bir sayfaya sahip olmanızdır. Makale yazıp paylaşarak ilgileri üzerinize çekebilirsiniz. Paylaşılanları beğenip, yorum yapabilir, siz de paylaşabilirsiniz. Ancak paylaştıklarınızı işverenlerin gördüğünü unutmayın. Linkedin’de sergilediğiniz davranışlar sizin prestijinizi oluşturacaktır. Düşündüğünüzden daha büyük bir ulaşım ağıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here