Marmara Bölgesi Hava Durumu

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaları derleme yaptığımız zaman son yılların en büyük yağışları ile karşı karşıya kalacağız. Küresel ısınma ve sera etkisinden dolayı mevsimlerde değişiklikler meydana geliyor. Marmara bölgesinde etkisini çok daha fazla gösterecektir. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında olması yakacakların artmasına sebep olacak. Rüzgar Rusya soğuklarından eserek ülkemize doğru geliyor.

Marmara bölgesi başta olmak üzere hafta boyunca parçalı ve çok bulutlu şekilde hava seyredecek. Bölgede yağmur nadiren yağarken bazı bölgelerde yağış oranı artacaktır. Hava sıcaklıklarına göre soğukluk gelip etkisini çok daha fazla gösterebilir. Soğuktan dolayı kişilerin arabaların bakımını yaparak kendilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Gün içersinde yağış olabileceğinden dolayı dikkatlerini daha fazla vermeleri gerekmektedir.

Meteoroloji uzmanları uyarmaya devam ediyor. Son yılların soğuğu olduğundan dolayı Kasım ayı soğuk geçtiği gibi Aralık ayı dondurucu bir dönem olacaktır. Donduran soğuklardan korunmak için sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Beslenme doğru şekilde yapılırsa eğer korunmuş olabiliriz. Hastalıklardan korunmamız için mutlaka bol sıvı tüketilmelidir. Sıvı yemeklerin tüketimine ağırlık vererek hastalanmanın dahi önüne geçmiş olacağız.

turkiye hava durumu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here