Pazar, 16 Mayıs 2021

Matematik İle İlgili Bulmacalar

Matematik dersini daha ağlenceye getirmek bulmacalarla olabilir hem eğlenirler hem öğrenirler. Gazetelerde ek olarak verilen bulmacaların düzenlenerek matematik ile ilgili hazırlanmıştır. Çözümleri ile birlikte matematiğiniz gelişmekle kalmaz aynı zamanda hafızanızı güçlendirirsiniz. Bulmacalar konusunda kendisinizi geliştirmek istiyorsanız sizlere hazırladığımız çengel bulmaca, matematik bulmacası, soru cevaplı bulmaca, sudoku gibi bir çok farklı bulmacaları çözebilirsiniz.

Matematik etkinliği için çıktısını alarak afiş olarak asılabilir. Matematik gazetesi hazırlayacan öğrenciler için bulunmaz bulmaca ve bilmeceler yer almaktadır. Birlikte çözebileceğiniz ideal tablolardır. Sizleri en çok eğlendirecek olanlar soru cevaplı olan olacaktır. Çıktısını alarak evde çözebilir yada sınıfta hep birlikte cevaplamanız mümkündür.

Resimleri tam boyutta görmek için üzerlerine tıklayarak görebilirsiniz. Matematik bulmacaları zekayı güçlendirdiği gibi hızlı kararlar vermenizi sağlayacaktır.

matematik bulmacalari (1)

matematik bulmacalari (1)

matematik bulmacalari (2)

matematik bulmacalari (3)

Önceki İçerik2013 Yılı Takvimi
Sonraki İçerikMatematik Ödev Kapakları

Diğer Makaleler

51 YORUMLAR

  1. benim proje ödevim varda 6. sınıf matematik 5. ünite ile ilgili sorular hazırlayamadımda rica etsem bana yardımcı olurmusunuz sorularda ve kutucuklarında lütfen rica ediyorum sizlere. :)

  2. İyi bir site ama daha yenileri olmasını istiyorum çünkü matematikten proje aldım güzel bir site ama birkaç yeni şey gelmesini isterim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Makaleler