Okul

Matematik İle İlgili Bulmacalar

Matematik dersini daha ağlenceye getirmek bulmacalarla olabilir hem eğlenirler hem öğrenirler. Gazetelerde ek olarak verilen bulmacaların düzenlenerek matematik ile ilgili hazırlanmıştır. Çözümleri ile birlikte matematiğiniz gelişmekle kalmaz aynı zamanda hafızanızı güçlendirirsiniz. Bulmacalar konusunda kendisinizi geliştirmek istiyorsanız sizlere hazırladığımız çengel bulmaca, matematik bulmacası, soru cevaplı bulmaca, sudoku gibi bir çok farklı bulmacaları çözebilirsiniz.

Matematik etkinliği için çıktısını alarak afiş olarak asılabilir. Matematik gazetesi hazırlayacan öğrenciler için bulunmaz bulmaca ve bilmeceler yer almaktadır. Birlikte çözebileceğiniz ideal tablolardır. Sizleri en çok eğlendirecek olanlar soru cevaplı olan olacaktır. Çıktısını alarak evde çözebilir yada sınıfta hep birlikte cevaplamanız mümkündür.

Resimleri tam boyutta görmek için üzerlerine tıklayarak görebilirsiniz. Matematik bulmacaları zekayı güçlendirdiği gibi hızlı kararlar vermenizi sağlayacaktır.

matematik bulmacalari (1)

matematik bulmacalari (1)

matematik bulmacalari (2)

matematik bulmacalari (3)

51 Yorumlar

 1. cevapları lütfen verin ne olur yalvarırım cevaplarını verin

  bu arada o sahte ilayda kim ilayda benim

 2. Güzel ama cevapla ri yok ve eksik cevapları da yazarmisiniz???????☹️🙁☹️

 3. benim proje ödevim varda 6. sınıf matematik 5. ünite ile ilgili sorular hazırlayamadımda rica etsem bana yardımcı olurmusunuz sorularda ve kutucuklarında lütfen rica ediyorum sizlere. :)

 4. İyi bir site ama daha yenileri olmasını istiyorum çünkü matematikten proje aldım güzel bir site ama birkaç yeni şey gelmesini isterim.

 5. çok iyi ya ama matematik proje ödevimi yapıyorum arkadaşlar sizce nasıl yapabilirim başka teşekkürler

    1. benimde var ben 10 sayfa yada 5 syf yapıcam yani yetişirse 10 yetişmezse nerde kalırsa o

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu