Maydanoz Suyunun Faydaları

Maydanoz suyu şifalı olduğu kadar faydalıda. İçinde A, C ve K vitamini bol miktarda bulunması vücut direnci, kemik gelişimi ve tırnak saç bakımında etkili ılıyor. Salatalarda özellikle tüketilen maydanoz çok daha faydalıdır. Suyunu içmeden doğrudan tüketilmesi besin değerini daha yüksekte tutmaktadır. Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlıyor olması diyetisyenler tarafından zayıflama içinde tavsiye edilmektedir.

Maydanoz geçmişten günümüze insanlar tarafından böbrek taşı, idrar yolu enfeksiyonları, sindirim sorunları, ödem, adet dönemi ağrılar, astım, öksürüğe karşı kullanılmış doğal antibiyotiktir. Sağlık koşullarına baktığımızda net olarak tüketilebilir olduğunu görmekteyiz.

Sağlık için önemli olan maydanoz suyu doğru derece de tüketilmesi sağlığı da korumaktadır.

Maydanozun Faydaları

Göz sağlığı: Gözün daha keskin görmesini sağlayan A vitamini kendi içinde barındırır. Retinanın gelişmesi ışık hassasiyetini arttırarak net görüş sağlar.

Cilt sağlığı: Cilde esneklik özelliği kazanarak yaşlanma zamanında cildin buruşmasını önlemektedir.

Kilo verme: Aşırı kilo sorunları olan kişilerde metabolizma sorununu engelleyerek kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

Kalp sağlığı: Maydanozda B vitamini bulunması vücuttaki damarların beslenmesi ve tıkanmasını önlemektedir.

Böbrek sağlığı: Böbreklerdeki taşların atılmasında etkilidir. Maydanoz suyunun düzenli tüketilmesi böbrek taşının önüne geçmektedir.

Gaz: Yemeklerden sonra gaz sorunu ile karşılaşıyorsanız eğer biraz maydanoz yemeniz onu önleyecektir.

Öksürük: Kış aylarında özellikle vücut kendisini koruması için maydanoz tüketebilirsiniz. Doğal antibiyotik görevi görerek grip olmanızın önüne geçecektir.

Ağız kokusu: Maydanoz doğal temizleyici olacağından dolayı yemeklerden sonra bir iki adet yemeniz ağıs kokusunu önleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here