Okul

Milli Kültür İle İlgili Yazı

Milli Kültür Yazısı Kısaca

Ülkelerin kendilerine ait maddi ve manevi değerlerin bütünlüğünü oluşturan değerlere milli kültür denir. insanların yaşadıkları yere göre kültürlerinde farklılık gözlemlersiniz. Toplum içersinde bilgi, yaşam, tarz, örf ve adetler ile birlikte sosyal hayatlarında tarzlarını ifade eder milletleri ayakta tutan değerlerin bütünü olmaktadır.

Halkını geliştiren sosyal, milli, manevi ve kültürel alanlarda yetiştirmiş tarihin her döneminde kendilerine bilgi vermiş milletler olmaktadır.

Bugün dünyada devam eden savaşın kültürler üzerinde etkisi halen devam etmektedir. Yenileşme ve özgürlük adına ortaya çıkartılan savaşlarca psikolojik harp başta olmak üzere her şeyi etkilemektedir. İnsanların yaşamlarına dış müdahale edildiği gibi kültürlerinin yok olmalarına sebep olarak gösterilir.

Türkiye’nin jeopolitik, jeostrateji, jeoekonomik, jeokültürel değeri ile birlikte dünyada sayılı ülkelerin başında gelmektedir. Millet ile birlikte devlet psikoloji alanında devam sağlayarak emperyalizmine karşı harekete geçerek tedbir alması gerekmektedir.

İnsanların ve geleceğinin bölgenin insanlarını kültürler birbirlerinden ayırmaktadır. Ülkemizde geniş bir kültür ağı bulunmaktadır.

milli kültür
milli kültür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu