Moda İkonu Nasıl Olunur

Bugünün sorusu moda ikonu olabilmek için neler yapmak gerekir.

Stil Sahibi Olmak

Moda gelir geçer ancak geriye sadece stil kalır. Modayı takip edebilirsiniz, tasarım kıyafetler de giyebilirsiniz ancak bunların hiçbiri sizi stil sahibi yapmaz. Stil satın alınabilecek bir şey değildir ve birilerini taklit ederek stil sahibi olamazsınız.

Sahteden Kaçın

Kalitesiz ve sahte ürünler uzak durun. Elbette her gün tasarım elbise giyemezsiniz ancak uygun fiyatlı ve bir ürünün çakması olmayan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Taklit Etmeyin

Gazetelerde boy gösteren ve kendilerini moda ikonu olarak adlandıran insanları örnek almayın. Onların yaptıkları tek şey paralarını yarıştırmak.

Aksesuarın Anlam ve Önemi

Aksesuarları dolabınızdan eksik etmeyin. İlginç ve farklı aksesuarlarla sade kıyafetlerinize hareket katabilirsiniz. Ayakkabı ve çantaya para yatırmaktan kaçınmayın. Verdiğiniz her kuruşa değecektir.

Yaş ve Stil

Yaşa göre stilde değişir.20 yaşınızdaki siz ile 40 yaşınızdaki sizin stili oldukça farklı olabilir. Sonuçta insan yirmisinde daha cesur ve iddialıyken kırkında daha klasik olabilir.

Komik Duruma Düşmeyin

Kendinize özgü stilinizi yaratın. Baştan aşağı aynı tasarımcının parçalarını giymek yerine kıyafetlere kendinizden bir şeyler katın.

Karıştırın

Baştan aşağı aynı tarz giyinmek zorunda değilsiniz. Farklı tarzları karıştırmaktan korkmayın. Klasikle spor, bohemle rock… Neden olmasın.

Saçlar

Saçların her zaman parlak ve bakımlı olmalı. Kendine en yakışan saç rengini ve kesimini bul. Saçına uygun bakım ürünlerini kullan.

Dolabını Gözden Geçir

Dolabında zamanında bir hata yapıp aldığın ya da belli sebeplerden dolayı hiç giyemediğin parçaların varsa onlardan hemen kurtul. Senin yerine giyebilecek bir arkadaşına verebilirsin mesela.

Vücudunu Tanı

Vücut tipine uygun parçalar giymelisin eğer bir moda ikonu olmak istiyorsan. Sadece vücut tipine değil aslında ruhuna ve yaşam tarzına da uygun giyinmelisin.
Son olarak zor durumda kaldığın zaman Audrey Hepburn, Marilyn Monroe gibi zamanın moda ikonlarından ilham almayı unutma.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here