Modası Geçmiş Ne Demektir

Moda, sürekli değişen ve gelişen bir sektördür. Bu nedenle moda tasarımcıları, kıyafet, ayakkabı ya da çanta gibi sürekli kullanılacak ürünler tasarlamaya karar verdiklerinde, bunların sezonluk ve mevsimlik olmasına dikkat ederler. Bu bilgiler ışığında ” modası geçmiş ne demektir ” sorusuna bir örnek verelim: bu yılının yaz ayında satışa sunulan ürün, bir sonraki yıl, ‘modası geçmiş’ damgası yiyecektir.

Modası geçen ürünlere ne olur?

Yeni sezonda sunulan yeni ürünler talep görmezse, bu ürünler mağazanın en uç köşesinde kalmaya mahkum olurlar. Çünkü değindiğimiz gibi her yılın modası farklı parçalar ve farklı renkler ile yeniden oluşturulur. Modası geçen ürünler artık daha az tercih edilecektir.

Modayı tam anlamıyla takip eden bir insansanız, yenilikten ve değişimden hoşlanıyorsunuz demektir. Ve modası geçmiş olarak nitelendirilen ürünlere sıcak bakmazsınız.

Modası geçmiş ürünler yeniden değerlendirilebilir.

Moda dünyasının hızına yetişmek, şu yıllarda oldukça zorlaşıyor. Hava değişimleri nedeniyle dolaplarımızı yenileme vaktimiz geldi de geçiyor olabilir. Temmuz ayında aldığınız bir elbiseyi, Eylül ayında havanın soğumaya başlaması ile birlikte artık giymek istemezsiniz. Bu birazda cebinizi zarara sokabilir. Fakat biliyoruz ki modaya uyum sağlamak birazda insanın kendisine yakışanı giymesidir. Bu nedenle bırakın elbisenin modası geçsin. Bir sonraki yıl ona şık bir fular ekleyerek farklı bir tarz ile kullanabilirsiniz.

Modaya uygun giyinerek tarz sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca son zamanlarda modası geçmiş demenin haksızlık olacağı, şifon giysilerin yerini danteller almışken, tasarımcıları takdir edeceğimiz bir neden daha ortaya çıkıyor. Omuzlardan göğüs hizasına kadar dantel kaplı şifon gömlek birleşimi oldukça talep görüyor. Moda gelişmeye devam ederken sevdiğimiz tarzlarında üzerine daha gösterişli ve şık parçalar eklenince, modası geçmiş niteliğinden sıyrılıp sizde imaj sahibi olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here