Pratik Bilgiler

Motor Yağı Lekesi Nasıl Çıkar

Arabanızın bakımını yaparken o lekeden bir parça olsun üstünüze sürünebilir. Dikkat etseniz de yanlış bir hareket sonucunda üstünüzde o lekeyi görmeniz kaçınılmaz olacaktır. Motor yağı sık kullanılan bakım yağlardan olduğundan her yerde karşılaşabilirsiniz. Temizliği konusunda hızlı bir yöntem uygulamanız gerekecektir. Pratik bilgilerden faydalanarak bu tür lekeler için ilk önce vazelini üstüne sürerek yağın çıkmasına yardımcı olacaktır. Yağ kumaştan ayrılırken ılık su ile yıkayarak tamamen yağdan eser kalmasını önlemiş olursunuz.

Diğer yöntemlerden biriside dış fırçasına süreceğiniz biraz çamaşır deterjanı ile bölgeyi fırçalayın. Burada yağı içine emip kumaştan ayrılmasını sağlayacaktır. Temizlik yapıldıktan sonra deterjanlı suyla yıkanarak lekenin kökten çıkması an meselesidir.

Lekeli bölgeye un ve nişasta sürmeniz yağın elbiselerden ayrılmasına yardımcı olacaktır. Lekenin üstüne diş fırçası ile sürtmeniz bütünlüğünü kaybetmesini sağlayacak. 5-10 dk sıcak suda bekleterek lekenin kökten çözülmesini bekleyiniz. Çamaşırlarla birlikte makinede yıkamaya artık hazır demektir.

motor yagi

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu