Teknoloji

Mozilla Firefox Şifreleri Yedekleme

Mozilla Şifreleri Yedekleme, Programsız Şifre Yedekleme

Bilgisayarınıza format atacaksınız veya şifrelerinizi yedeklemek istiyorsanız o zaman ufak adımlar sayesinde yapabilirsiniz. Bir çoğumuz Mozilla bilgilerimizi yedeklemek için eklenti kullanılır ama faydası olmamaktadır. Bu yüzden başak bir yöntem sayesinde firefox bilgilerinizi yedeklemiş olacaksınız. Tamamen güvenli olup almanız gereken 2 adet dosya olacaktır.

Yukardan Yardım > Sorun Giderme Bilgileri > Uygulama temelleri Klasörü Göster > key3 ve signons.sqlite dosyalarını yedekleyiniz.

Bu dosyaları saklayınız tekrar yüklemek için aynı yolu izleyiniz ve bunları içine kopyaladığınız takdirde şifre ve bilgileriniz gözükecektir. Tarayıcınızın şifre bilgilerini yüklemiş olacaksınız. Dipnot olarak ilaveden yüklediğinizde firefoxu kapatıp tekrar açınız düzelecektir. İlk seferinde yedeklemede şifreler gözükmese dahi aynısnı tekrar yapın 2. kez yaptığınızda olacaktır.

Şifrelerinizin tekrar geriye yüklenip yüklenmediğiniz kontrol etmek için ise Araçlar > Seçenekler > Kayıtlı Parolalar devam ederek kontrolünüzü gerçekleştirebilirsiniz. Bilgileriniz tekrar yerli yerinde olacaktır.

firefox şifre yedekleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu