Mutlu Evliliğin Sırları Nelerdir

Her evli çift kendi için mutlu evliliğin sırları olduğunu düşünerek yaşamlarına devam ederler. Kurdukları yuvanın huzurlu, mutlu, saygı sevgi çerçevesi içinde devam ettirmek istiyorlar. Yaşamlarında yaşayacakları olumsuzluklar, tartışmalar gibi sorunlar mutlu evliliği olumsuz şekilde etkilemektedir. Evlilik hayatınızda hazırlık yapabilir, her şey yolunda gidiyor gibide gözükebilir ama ipler kopma noktasına gelir.

İlk önce kişi kendisini tanımalı, yapabilecekleri ve sınırlarını ölçtüğü zaman hayale dalmaktan kendisini uzak tutar. Kişilik analizini yaparak sosyal, asosyal, davranışları, hobileri, fobileri, zevk aldıklarını öğrenirler. Evlilikten beklentilerini önüne koyarak kendisi ile ilgili özeleştiri yapmaları gereklidir. Evliliğe adımla ilerleyerek başarıya ulaşmaları mümkündür.

Karşınızdakinin durumunu daima objektif şekilde değerlendirmelisiniz. Doğru şekilde değerlendirmek söylediklerini ortaya çıkartır. Sevdiklerinize karşı hoşgörülü davranın, sabrınız tükendiyse eğer kafanızı dinlemelisiniz. Hayal kırıklığına uğramamak için düşüncelerinizi ve planlarınızda gerçeklik arayınız. Olmadık şeyler üzerinde hayal kurmanız evlilik döneminde sıkıntı yaşamanıza neden olabilir.

Davranışlarında seçici olunuz, herkesin kusuru olabileceğinizi göz ardı etmemelisiniz. Eşiniz ile hayatınızda yapabileceklerinizi göz önünde tutmalısınız. Mutlu bir evlilik size keyif getirebileceğini unutmayınız.

Sinirlendiğiniz zaman öfkenizi kontrol etmeyi öğreniniz. Tartışmalar hayatın her alanında olur ama kavgaya dönüştürülmemelidir. Suçlamalarınızın dozunu ayarlayın, sorun yaratıcı olarak değil de çözücü olmalısınız. Sarf edeceğiniz sözler kırıcı olmamalı, ağır sözlerden sakınarak tatlı dille anlatmalısınız.

Sözleriniz ile eşinizi onaylamanız sorunların ortadan kalkmasını sağlayabilir. Öfkenizi ortadan kaldırarak hareket etmeniz gerektiği düşünülmektedir. Özellikleriniz doğrultusunda kararlar alarak istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsinizde. Onaylamak, karşınızdaki kişiye güven ve saygı duyduğunuzu gösterir. Sizi hayal kırıklığına uğratmayacağını göstererek destek olabilirsiniz.

Sevginizi sıkça dile getirmeniz aranızdaki bağların kuvvetlenmesini sağlar. Yapıcı olduğunuzu göstererek ek olarak sevilmenizi de sağlamaktadır. Tartışmalarınız da dahi sevgi sözcüklerini kullanmanız destek almanızı sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here