Genel Kültür

Nejat İşler Kimdir

Nejat İşler 29 Şubat 1972 yılında Eyüp semtinde doğmuştur. Lise eğitimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde bitirmiştir. Okul döneminde derslerden kaçmak için tiyatroya katılmıştır. Arkadaşları arasında popüler oldu ve derslerini boşluyordu. Lise eğitiminden sonra üniversiteye gitmeyerek Nejat İşler çay partileri düzenledi işleri yolunda gitmeyince borca girmişti. Ödemek için İstanbul’da T-shirt alıp sattı kış aylarında kitap dergi plak satıyordu. Dünya Tiyatrolar Günü’nde ücretsiz gösterimde olan Danton’un Ölümü adlı oyunu seyredip ona ilham kaynağı olmuştur.

Eskişehir’e gidip tiyatro bölümünde eğitim almaya başladı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı bitirip dizi ve filmlerde rol almaya başladı. Ekralara “Gurur” adlı dizi ile başlangıç yaptı kısa sürede üne kavşarak neredeyse her yıl film ve dizi çekimleriyle zamanını geçirmeye başlamıştır.

Nejat İşler Hastalığı
Hastalığından dolayı “İntikam” dizisinden ayrılmak zorunda kalıp Bodrum’a yerleşmek zorunda kaldı. Siroz hastalığı ile gündeme tekrar geldi şu son zamanlarda yoğun bakıma alınması sevenlerini büyük üzüntüye nedne oldu. Tedavisinin olumlu yada olumsuz yönde ilerlemesi bütün gözleri kendisine çevirdi. Henüz genç yaşında yaşında olmasına rağmen hastalığın etkisi altına girerek 17 Ocak 2014 tarihinde hastaneye kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde tedavi görmektedir.

nejat işler
nejat işler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu