Eğitim

Okullar Ne Zaman Açılacak 2016-2017 Anaokulu, İlköğretim, Lise, Üniversite

Okulların tatil olması ile birlikte öğrenciler 90 günlük bir tatil dönemine girdiler. Öğrencilerin kimisi hayatlarında çalışacak, tatil yapacak, derslerine çalışarak eksiklerini tamamlayacak. Süre içersinde öğrenciler için önemli dönem olduğu her haliyle görülüyor. Sınav ve okul stresinden bir nebze uzak kalınması ile birlikte şans kazanmış oluyorlar. 2014-2015 yılı eğitim öğretim döneminin başlaması öğrenciler içinde önemli zaman oluyor. Lise, üniversite, ilköğretim, anaokulu gibi eğitim öğretiminin ne zaman başlayacağı öğrenciler için merak ediliyor. MEB iş takvimine göre eğitim öğretim yılı içersinde 90 günlük tatilin bitmesi 15 Eylül 2014 tarihine denk gelip bu zaman içersinde öğrenciler eğitime başlamış sayılacaktır.

19 Eylül Pazartesi : Anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencilerinin 1 hafta okula alıştırma ve başlama tarihi 19 Eylül’dür.
19 Eylül PazartesiPazartesi : İlkokul, Ortaokul ve Liseler için okulların açılış tarihi.

2016-2017 eğitim öğretim yılında 23 Ocak 2017 tarihinde yarıyıl tatili, 3 Şubat 2017 tarihinde tatilin bitmesi planlanıyor. İkinci dönemde okullar 6 Şubat tarihinde açılarak ve 9 Haziran Cuma gibi Eğitim ve Öğrenim yılının son gelmesi planlanmaktadır.

Defterler Ne Zaman Alınmalı?
Okulların açılması ile birlikte öğrencilerin okula gittiği zaman MEB müfredatına göre ders programı verilecek buna ilgilen gereklip defterleri almalıdır.

Okula Alıştırma Dönemi Nedir?
Anaokulu ve ilköğretim 1. sınıfa başlayacak olan öğrenciler için geçerli olup henüz annesinden yeni ayrılanların okula alışıp tek başlarına gidip gelmelerine imkan sağlanması için yapılmaktadır.

okulların açılış tarihi 2014 2015

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu