Dini Bilgiler

Oruçluyken Saç, Tırnak Kesmek Orucu Bozar mı

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte oruç tutanların hata yapmadan oruçlarını tutmaktadırlar. Her şeye dikkat ederek oruçlarının bozulmaması için ellerinden gelenleri yapmaktadır. Oruç tutanlar için sorunlardan biriside saç, tırnak ve sakal kesmenin orucumuzu bozup bozmayacağı olmuştur. İslam dünyasında oruç tutmanın yeri büyük olmaktadır. Orucun bozulmaması için ellerinden geleni yapmak isterler.

Saç, tırnak, sakal, bıyık, tüy kesmenin orucumuzu bozmayacaktır. Kişisel vücut temizliğinin yapılması orucunuzu bozmaz. Oruç tutarken kişilerin gerekli temizliklerini yapabilirler yanlışlıkla keserken kan gelmemesine dikkat etmelidir.

On bir ayın sultanı olan Ramazan gelmesi ile birlikte evlerimize bereket hayırlar gelmiştir. Bu dönem içersinde yardımlaşma ve dayanışma hat safhalara çıktı. İnsanların yardımlaşma içersinde olması bol sevaplar kazandıracaktır. Sizde evlerinize misafirleriniz davet ederek daha çok sevap kazanabilirsiniz. Her zaman olduğundan çok daha fazla hayır işleyin yardımlarda bulunan.

saç kesmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu