Genel Kültür

Outlet Mağaza Ne Demektir

Fabrika satışı, üretim fazlası, defolu ve seri sonu ürünlerin satıldığı mağazadır. Outlet mağazalar 1980 yılında Amerika’da ortaya çıkıp hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Günümüzde hemen hemen her markanın outlet mağazası açılmaktadır.

Outlet Mağaza İle Normal Mağaza Arasındaki Fark Nedir?

Outlet mağazalar fazla ürünlerin veya defolu ürünlerin satıldığı yerdir. Normal mağazalara göre indirimli ve uygun fiyatlı ürünler yer almaktadır. Mesela bir kazak 120 TL iken outlet mağazada aynı kazak 50 TL olabilmektedir. Her mağazada olduğu gibi outlet mağazalarda da bütün şubelerinde aynı ürün bulunmaz. Bir ürün bir outlet mağazasında varsa diğer outlet mağazasında bulmanız şansa kalmıştır. Aynı şey kıyafet bedenleri içinde geçerlidir. Ürün sipariş verip getirtme durumunuz olmaz. Çünkü seri sonu ürünü olduğu için normal mağazalar gibi talep çoğaldıkça üretim yapılamaz.

Outlet mağazalar ülkemizde bir kaç yıl içerisinde büyümeye başlamıştır. Özellikle kadınlar kaliteye yakın ve uygun fiyatlı alışveriş yapmak için bu mağazaları tercih etmektedir. Outlet mağazalar outlet avm adıyla yer alırken bazı markalar kendi ismiyle outlet mağazası açmaktadır. Örneğin; AVM adı altındaki outletler yada marka adı altındaki outlet mağazalar..

Outlet mağazalar sadece sezon sonu ya da özel günlerde değil 365 gün boyunca uygun fiyatlı ürünler alınabilmektedir. Kıyafetin yanı sıra teknoloji ürün markalarının bile outlet mağazaları bulunmaktadır. Zeytinburnu’nda bulunan ünlü bir teknoloji markanın teşhir ve outlet satış mağazası olduğu gibi.

tefal outlet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu